Jadranski derbi: Vučević priključio momčadi petoricu mladića, Grbić i Tudor igraju protiv Rijeke?

Srijeda, 15. travnja 2015. 14:12 Napisao/la  Ivan Jelić

Upitan je nastup mladog reprezentativca Andrije Balića, koji je na prijateljskoj utakmici u Rovinju protiv istoimenog nižerazrednog ligaša zadobio ozljedu skočnog zgloba. Od prve minute trebao bi zaigrati Nikola Vlašić

Privremeni trener Hajduka Goran Vučević pred utakmicu protiv Rijeke treninzima prve momčadi priključio je petoricu mladih igrača koji igraju za B momčad, vratara Ivu Grbića, stopera Petra Bosančića, te trojicu veznjaka Kristijana Puljića, Josipa Juranovića i Franu Tudora. Valja očekivati da će netko od gore spomenutih mladića dobiti priliku u Jadranskom derbiju, koji se u subotu igra na poljudskoj ljepotici. Prije svih to se odnosi na U-19 reprezentativnog čuvara mreže Ivu Grbića, Vučević nije zadovoljan kako je branio Slovenac Ranilović u dvoboju sa Istrom 1961, kada je sredinom prvog dijela zamijenio ozlijeđenog Kalinića, koji će najvjerojatnije morati "pod nož" zbog ozlijeđenog meniskusa. Osim Grbića debitirati bi mogao i Frane Tudor:

- Tudor je odličan mladi igrač, zaslužio je dobiti priliku na prvoligaškoj sceni, otkrio nam je Vučević.

Upitan je nastup mladog reprezentativca Andrije Balića, koji je na prijateljskoj utakmici u Rovinju protiv istoimenog nižerazrednog ligaša zadobio ozljedu skočnog zgloba. Od prve minute trebao bi zaigrati Nikola Vlašić, koji u ogledu sa Puljanima nije dobio niti minutu od bivšeg trenera Poklepovića. U momčad se vraća lijevi bočni Goran Jozinović, dok će se na klupu preseliti umorni Artem Milevskyi.

Dvoboj s Rijekom za "hajdukovce" je od izuzetne važnosti ponajprije u borbi za mjesto koje vodi u Europsku ligu. Još više im treba pozitivni rezultat pred uzvratni susret polufinala Kupa Hrvatske protiv gradskog rivala Splita, koji se igra 22. travnja u Parku mladeži. Prvi susret na Poljudu završio je bez pobjednika rezultatom 1:1, koji u ovom trenutku zbog postignutog zgoditka na gostujućem travnjaku više odgovara momčadi trenera Zorana Vulića.