Jadranski derbi: Marko Livaja u zadnje dvije utakmice na Rujevici postigao četiri pogotka

Ponedjeljak, 26. rujna 2022. 18:41 Napisao/la  Toni Bilić
Marko Livaja

Marko Livaja nije više samo idol Torcide i svih navijača Hajduka, golom protiv Austrije u Ligi nacija koji je otvorio put prema plasmanu na Final Four postao je idol cijele nacije i iseljene Hrvatske.

Sada se cjelokupno nogometno pučanstvo vraća HNL–u.

U nedjelju se na Rujevici igra Jadranski derbi, Rijeka na pretposljednjem mjestu čeka najljućeg rivala Hajduka.

Ništa manje turbulentna situacija nije niti na Poljudu.

Čelnici kluba smjenili su za mnoge posve neočekivano trenera Valdasa Dambrauskasa, na njegovo mjesto privremeno su postavili Mislava Karoglana, dojučerašnjeg pomoćnika sada već bivšeg trenera.

Karoglan je debitirao pobjedom nad Rijekom na poljudskom travnjaku da bi potom kiksao u srazu sa Istrom 1961 na domaćem terenu, susret je zavšio rezultatom 2:2.

Bliži osvajanju tri boda bili su Puljani.

Dvostruki strijelac za bijele bio je Marko Livaja.

Svoju golgeterski niz nastavio je Livaja u dresu vatrenih, zatresao je mrežu Austrije.

Navijači Hajduka očekuju da Livaja u nedjelju bude raspoložen na Rujevici.

Čini se da travnjak na Rujevici odgovara Livaji.

U dvije utakmice zabio je četiri gola, po dva na svakoj.

U prvoj pobjedi Hajduk je slavio s 3:2 golom Mlakara u 98. minuti, Livaja je bio strijelac u 45. i 82. minuti, drugi put s bijele točke.

U drugoj pobjedi u borbi za sam vrh ljestice Splićani su slavili rezultatom 3:0, Livaja je zabio u 13. minuti s bijele točke, te u 37. minuti, treći gol djelo je Mikanoviča (41).