PRVA HNL

Rijeka doživjela treći uzastopni poraz od Hajduka

Subota, 01. svibnja 2021. 22:00 Napisao/la  SC

Igrao je trener Rijeke Goran Tomić vrlo smiono s obzirom na karakteristike igrača u defenzivnom bloku, Rijeka mogla teže stradati u prvom dijelu, Josip Drmić promašio najbolju priliku

Prva HNL - 32. kolo

HAJDUK - RIJEKA 3:2

Igralište HNK Hajduk. Bez gledatelja

Sudac: Marko Matoc (Zaprešić) 7

VAR sudac: Dario Bel (Osijek)

Strijelci: 1:0 Biuk (14), 1:1 Drmić (31), 2:1 Štefulj (45-ag), 3:1 Kačaniklić (47), 3:2 Andrijašević (65)

Žuti kartoni: Štefulj (30), Livaja (85), Jurić (89)

HAJDUK: Kalinić 6, Todorović 6, Simić 6,5, Vušković 6, Čolina 6, Jurić 6,5, Fossati 6, Livaja 6, Biuk 6,5, Kačaniklić 7 (Jakoliš -), Ljubičić 6,5 (77 Teklić -)

RIJEKA: Nevistić 5,5, Tomečak 5,5, Galović 6, Escoval 5,5, Štefulj 5 (46 Vukčević 5,5), Lončar 5,5 (87 Yateke -), Čerin 6 (73 Pavičić -), Andrijašević 6, Menalo 5,5 (64 Kulenović -), Murić 5,5, Drmić 5,5

Hajduk se pobjedom (3:2) protiv Rijeke na Poljudu vratio u borbu za treće mjesto, Rijeka je doživjela poraz u utakmici koju je počela igrati tek nakon vodstva Hajduka 3:1.

Nakon prvoga dijela Hajduk je stekao prednost 2:1.

U 14. minuti Escoval nije pravodobno izašao iako je imao priliku, Livaja je na lijevoj strani primio loptu u dozvoljenoj poziciji, vratio je povratno Biuku, Lončar je zakasnio u bloku, mladi napadač Hajduka s 12 metara slijeva pogodio je suprotni kut - 1:0.

U 31. minuti Murić je prvi put ostao s Čolinom "jedan na jedan" na desnom boku, oslobodio se napadač Rijeke pratnje u trku, desnom nogom precizno je prizemnim pasom pogodio Drmića, koji je sa 7 metara loptu poslao u mrežu ispod Kalinića - 1:1.

U 45. minuti Kačaniklić je ubacio iz kuta, u zračnom duelu Jurića i Štefulja lopta se od braniča Rijeke odbila u mrežu - 2:1.

Što se tiče sadržaja, Hajduk je u prvom dijelu djelovao opasnije zbog toga što je riječka momčad slabije zatvarala (među)prostore ispred zadnje linije i još slabije djelovala u zračnim duelima u prekidima.

Igrao je trener Rijeke Goran Tomić vrlo smiono s obzirom na karakteristike igrača u defenzivnom bloku, posebice kada momčad igra bez dvojice standardnih braniča (Smolčić, Capan).

Mogla je Rijeka teže stradati u prvom dijelu utakmice.

Vušković (33) i Ljubičić (44) zamalo su promašili vrata udarcima glavana nakon ubačaja iz prekida, u 26. minuti Ljubičić je izašao na nepostavljenu riječku obranu, odigrao udesno Kačanikliću koji je na ulasku u kazneni prostor (pre)slabo udario po lopti da bi Nevistić imao većih problema.

Riječka momčad teško je stvarala višak u sredini, jednom je osmišljeno ušla u završnicu: u 9. minuti Andrijašević je pravodobno odigrao Čerinu, koji se stvorio višak ulaskom u kazneni prostor zdesna, Kalinić je obranio njegov udarac.

U 37. minuti Menalo se okomitim ulaskom u kazneni prostor u trku oslobodio dvojice čuvara, Kalinić je obranio njegov pokušaj.

Odmah na početku drugoga djela Tomić je mogao vidjeti kako reagiraju središnji braniči, kada nema središnjega bloka.

Čolina je prošao lijevom stranom i odigrao u sredinu Ljubičiću, ispala je kompletna desna strana riječke obrane prije nego što je Ljubičić petom odigrao utrčalom Kačanikliću, napadač Hajduka izašao je ispred Nevistića kao na treningu i pogodio mrežu - 3:1.

Dva pogotka razlike odmah su promijenile pristupe momčadi!

Hajduk se vratio u svoju trećinu, Rijeka je stala visoko i počela dominirati kroz posjed lopte, počelo je najbolje puno bolje riječke igre, okomite linije kretanja počele su stvarati probleme splitskoj obrani.

U 49. minuti Menalo je ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora, Čolina je uspio blokirati udarac.

U 59. minuti dvaput je Lončar zaprijetio, prvi put nakon izmjene lopte s Čerinom ušao je u kazneni prostor slijeva i pogodio vanjski dio mreže, drugi put nije bio nije bio u tako izglednoj poziciji.

U 65. minuti Andrijašević je izmijenio loptu s Kuleševićem, kapetan Rijeke s 23 metra po sredini loptu poslao u lijevi Kalinićev kut - 3:2.

U 77. minuti Drmić nije iskoristio najbolju priliku utakmice!

Lucidno je Andrijašević petom loptu poslao na lijevu stranu kaznenog prostora, gdje je Drmić ostao sam na 12 metara ispred Kalinića!

U komotnoj poziciji napadač Rijeke imao je vremena birati što će učiniti, odlučio se za udarac iz prve i loptu poslao visoko preko vratiju.

Pritiskala je Rijeka splitsku obranu do zadnjeg sučevog zvižduka, u 88. minuti Teklić je poslao loptu kraj vratiju, što je bila jedina domaća prijetnja nakon pogotka u drugom dijelu.

U 93. minuti Murić je uputio udarac s ruba kaznenog prostora, Kalinić je obranio zadnji riječki i prvi izravni Murićev pokušaj na utakmici.

Murićev sudržani nastup na Poljudu svakako je jedan od najvažnijih razloga zbog kojega Rijeka nije bila učinkovitija u napadu.