PRVA HNL

Hajduk opet pobijedio Rijeku, Andrijašević promašio penal

Subota, 27. veljače 2021. 19:34 Napisao/la  SC

Nastavlja se riječka kriza, Hajduk došao nadomak Rijeke u borbi za četvrtu poziciju, koja može donijeti europski plasman.

Žuti karton: Yateke (11)

RIJEKA: Nevistić 6, Galović 5,5, Velkovski 6 (46 Galešić 5,5), Escoval 5,5, Tomečak 5,5, Čerin 5,5 (60 Murić -), Mudražija 5,5 (73 Lepinjica -), Štefulj 5,5, Lončar 5,5, Andrijašević 5, Yateke 5 (72 Drmić -)

HAJDUK: Kalinić 7, Simić 6,5, Dimitrov 6, Mujakić 6,5, Todorović 6 (81 Jakoliš -), Fossati 6,5, Nejašmić 6 (55 Jurić 6), Dolček 6, Teklić 6 (55 Kačaniklić 6,5), Livaja 6,5 (80 Atanasov -), Umut 6,5

U 93. minuti Murić je iznudio kazneni udarac, Rijeka je u sudačkoj nadoknadi stekla veliku priliku ostati neporažena.

U 95. minuti Kalinić je obranio Andrijaševićev udarac s bijele točke, Hajduk je drugi put zaredom pobijedio Rijeku na Rujevici identičnim rezultatom (1:0).

Nastavlja se riječka kriza, Hajduk je došao nadomak Rijeke u borbi za četvrtu poziciju, koja može donijeti  europski plasman.

Simon Rožman najveću promjenu u sastavu učinio je u vrhu napada, Yateke je počeo utakmicu, drugo je bilo očekivano.

Na klupi su sjedili Braut, Galešić, Lepinjica, Murić, Vukčević, Menalo, Drmić, Jurišić i vratar Prskalo.

U sastavu Hajduka pojavila su se dvojica debitanata (Livaja, Fossati).

U 1. minuti Livaja je znalački pronašao Umuta iza Galovićevih leđa, ušao je Umut u kazneni prostor i s 14 metara loptom neprecizno prebacio istrčalog Nevistića, lopta je pala na mrežu tik iza grede.

Bia je to najbolja prilika u prvom dijelu tijekom kojega je Rijeka ostavila bolji dojam kroz organizirani posjed lopte, uputila je više izravnih udaraca (5/1)), ali pravu priliku nije stvorila, djelomično zbog reakcije Yatekea.

U 16. minuti Čerin je stvorio višak nadomak kaznenog prostora, pravodobno je gurnuo loptu ulijevo Yatekeu, koji je neobjašnjivo zastao u otvorenoj poziciji za udarac s 14 metara, pokušaj driblinga osujetio je Nejašmić.

Pokušali su Čerin (7), Andrijašević (9), Lončar (28) i Štefulj (34) izravnim udarcima u vrata, svi su bili predvidljivi i lako dohvatljivi za Kalinića.

Rijeka je preuzela rizik igre kroz nešto veći posjed (53 posto), dosta je visoko stajala riječka momčad što često ove sezone biva kažnjeno.

U prvom dijelu utakmice protiv Hajduka dobro je Rijeka zatvarala prilaze Nevistiću, gosti do 1. minute praktično nisu zaprijetili sve do 43. minute.

Tada je sudac poništio pogodak Hajduka zbog prekršaja Livaje na Nevistiću, kojemu je lopta ispala iz ruku u kontaktu s napadačem Hajduka.

U sudačkoj nadoknadi ozlijedio se Velkovski, zamijenio ga je Galešić u nastavku utakmice.

A nastavak utakmice počeo je najboljoj prilikom Rijeke!

U 50. minuti Štefulj je precizno ubacio slijeva, Yateke je ostao sam između dvojice stopera gostiju i glavom s 8 metara loptu poslao ravno u Kalinića!

Nakon toga Hajduk je počeo igrati goropadnije, počelo je razdoblje najbolje igre gostiju, koji su počeli sve opasnije ulaziti u završnicu.

U 55. minuti ušao je Kačaniklić, treći debitant u redovima gostiju, u 56. minuti Escoval je blokirao Umutov udarac.

U 61. minuti Livaja ja majstorski petom podvalio loptu na lijevoj strani, Kačaniklić je ostao sam ispred Nevistića, koji brani udarac iskosa.

Hajdukova otvaranja postala su osmišljenija kada je ušao Kačaniklić, u 64. minuti Murić je sa 17 metara gađao i promašio u jednom od rijetkih dolazaka u završnicu u tom razdoblju.

U 72. minuti Livaja i Kačaniklić preveli su povezanu akciju gostiju, koji su ušli u kazneni prostor s petoricom igrača.

Livaja je proigrao Umuta, koji je izašao sam ispred Nevistića i bez problema zaresao mrežu - 0:1.

Od toga trenutka počela na riječka navala na vrata Hajduka, koja je bezuspješno trajala do 93. minute i kaznenog udarca.