Četvrtak, 25. srpnja 2013. 19:37 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica 2. pretkola: Žilina - Olimpija 2:0  (Prva utakmica - 1:3)

Europska liga, uzvratni susret drugog pretkola (1. utakmica - 1:3)

ŽILINA – OLIMPIJA 2:0 (1. utakmica - 1:3)

Stadion Žiline. Sudac: Jakob Kehlet (Danska)

Strijelci: 1:0 Paur (38), 2:0 Paur (55)

Žuti kartoni: Majtan, Paur, Guba (Žilina) Mitrovič (Olimpija)

ŽILINA: Dubravka – Piaček, Akakpo, Hučko, Mabouka – Paur (78 Žilak), Pečovsky – Pich, Mihalik (73 Guba), Škvarka – Majtan (90 Mravec)

OLIMPIJA: Džafić – Mitrovič, Zarifovič, Bagarić, Jovič – Ivelja, Mbatama (11 Trifkovič) – Đurković (74 Valenčič), Zeba (67 Zorc), Omladič – Šporar

Rijeka će u trećem pretkolu Europske lige ipak morati na nešto dulji put. Krajnja destinacija gostovanja osmog dana mjeseca kolovoza bit će slovačka Žilina. Slovaci su uspjeli nadoknaditi zaostatak ljubljanskih 1:3 i pobjedom od 2:0 prošli u sljedeći krug.

Utakmica je obilovala prigodama, iako je prvo poluvrijeme u potpunosti bilo u znaku domaćina. Udarci u okvir (10:3) u potpunosti sugeriraju da je Žilina imala terensku inicijativu, okrunjenu s dva pogotka dueta Pich – Paur. Prvi je oba puta asistitrao, drugi je pogađao za slavlje pred domaćom publikom. Pich je imao i prečku u 58. minuti za konačno rješenje pitanja pobjednika.

Prema viđenom u prvom poluvremenu Olimpija se u Žilinu došla isključivo braniti. Pokušavali su domaćini zabiti iz svih pozicija, a uspjeli su potkraj prvoga dijela. U nastavku – ista slika. Gosti su prijetili tek za statistiku i po ničemu nisu zaslužili više od poraza (0:2).

Rijeka će 1. kolovoza kod kuće ugostiti slovaču Žilinu, a tjedan dana kasnije ondje pokušati izboriti put u posljednje, četvrto pretkolo Europske lige.