Četvrtak, 24. listopada 2013. 18:46 Napisao/la  SC

Skupina I, 3. kolo: Lyon - Rijeka 1:0. Grenier odlučio u 66. minuti

Strijelac: 1:0 Grenier (66)

Žuti kartoni: Lacazette (8), Mujanović (25), Bertoša (55)

LYON: Lopes, Zeffane, Biševac, Fofana, Dabo (71 Tolisso), Grenier, Ferri, Malbranque (85 Mvuemba), Gonalons, Lacazette (76 Benzia), Briand

RIJEKA: Vargić, Mujanović, Knežević, Marić, Bertoša, Maleš, Močinić, Pokrivač (74 Sharbini), Alispahić (82 Krstanović), Kvržić (65 Brezovec), Benko

Nogometaši Rijeke doživjeli su drugi poraz u Europskoj ligi, Lyon je na Gerlandu minimalno pobijedio pogotkom Greniera u 66. minuti. Rijeka je u porazu ostavila sasvim pristojan dojam iako tijekom cijele utakmice nije stvorila ni jednu izglednu priliku.

Momčad Lyona i u ovoj je utakmici pokazala slabosti tipične za momčadi u krizi, koje strahove iskazuju ishitrenim potezima igrača u odlučnim trenucima. Zbog toga su igrači Lyona propustili nekoliko izrazitih prilika i pobudili lažnu nadu da bi mogli biti kažnjeni za promašaje.

Rijeka se postavila hrabro i umalo  nastradala na samo početku utakmice. U 8. minuti cijela je bijela momčad prešla na polovicu domaćina, uslijedila je brza kontra Lyona. Briand je probio desnu stranu i ušao u sredinu, proigrao samog Lacazettea na ulasku u kazneni prostor na lijevoj strani. Srećom, Lacazettu je pobjegla lopta taman toliko da Vargić u padu odbije loptu, Lacazette teatralno padne i zasluženo dobije žuti karton. Propala je najbolja prilika Lyona u prvom dijelu utakmice.

Skupina I, 3. kolo: Betis - Guimaraes 1:0 (Vadilo 50)

U 11. minuti Greiner je sa 17 metara zamalo promašio okvir iza Vargićevih leđa, lopta je fijuknula tik uz desnu vratnicu. Time je završilo početno razdoblje pritiska domaćina, nogometaši Rijeke u dobro organiziranoj obrambenoj postavi idućih dvadesetak minuta bez uočljivih problema držali su bezidejne igrače Lyona podalje od vratara Vargića.

U 33. minuti Grenier je udarcem s 25 metara (Vargić brani) navijestio razdoblje novog pritiska domaćina. Dignuli su igrači Lyona ritam, ubrzali protok lopte i riječka je obrana ušla u razdoblje težih iskušenja.

U 38. minuti Lacazette je oštro ubacio slijeva, Grenier je zamalo bio kratak u uklizavanju na loptu na 3 metra od nezaštićenih vrata. Minutu kasnije Lacazette se na lijevoj strani peterca izborio za udarac, iz teške pozicije promašio je prazan gol.

U 45. minuti Grenier je završio obračun s Vargićem u prvom dijelu, iz slobodnog udarca s 25 metara loptu je silovito poslao prema vratima, Vargić je nespretno odbio loptu bez težih posljedica.

Rijeka u prvom dijelu nije praktično ušla u kazneni prostor Lyona,  ozbiljno je  zaprijetila samo u 5. minuti, kada je Maleš udarcem s 25 metara natjerao Lopesa na školsku paradu.

U 48. minuti Benko je bio u zaleđu, kada je udarcem glavom u padu loptu poslao uz desnu vratnicu. U 56. minuti ispala je cijela riječka obrana, Lacazzete je izašao sam ispred Vargića i onda napucao riječkog vratara u poziciji kada Vargić nije mogao reagirati. Prilika utakmice!

Minutu kasnije Alispahić je je sa 16 metara iz prve posalo loptu uz samu desnu vratnicu. Bila je to najbolja prilika Rijeke tijekom cijele utakmica!

Lyon je u drugom dijelu snažno pritisnuo i koncentracija je morala popustiti. U 66. minuti Malbranque je prošao lijevom stranom, ubacio u kazneni prostor, Grenier je skočio iznad Bertoše i udarcem glavom zakucao loptu u mrežu - 1:0. Nema dileme, Lyon je zasluženo postigao pogodak.

Odmah nakon pogotka promijenio se način igre, momčad Lyona vratila se na svoju polovicu i prepustila posjed lopte gostima. Tek se u tim trenucima vidjelo koliko je momčad Lyona uzdrmana krizom, u svakom se dodiru  domaćih igrača osjećao strah od pogreške.