Četvrtak, 07. studenog 2013. 22:56 Napisao  I. V.

Utakmica 4. kola: Rijeka - Lyon 1:1. Kramarićev pogodak za pamćenje

Strijelci: 0:1 Plea (13), 1:1 Kramarić (21)

Žuti kartoni: Kramarić (56), Lopes (72), Bertoša (79)

RIJEKA: Vargić 6, Tomečak 6, Knežević 6, Marić 6, Bertoša 5,5, Maleš 5,5, Močinić 6, Kramarić 6,5 (83 Pokrivač), Sharbini 5,5 (58 Alispahić ), Kvržić 6 (88 Mujanović -), Benko 5,5

LYON: Gorgelin 6, Lopes 6 (81 S. Kone -), B. Kone 6,5, Sarr 6,5, Zeffane 6, Ferri 7, Mvuemba 6,5, Gourcuff 6, Plea 6,5, Danic 6 (65 Tolisso -), Briand 6

Nogometaši Rijeke osvojili su drugi bod u Europskoj ligi, odigravši na Kantridi neodlučeno protiv Lyona. Dojam je da su obje momčadi zadovoljno napustile travnjak. Rijeka je nastavila pozitivan niz, a Lyon sačuvao klupski obraz odigravši utakmicu s priučuvnom momčadi.

Ako je Europa mjerilo, pričuve Lyona predstavile su se na Kantridi u puno boljem izdanju od pričuva Betisa. U prvom dijelu igrao se ravnopravni nogomet, svaka je momčad imala svojih razdoblja nadahnuća, kada je kroz posjed lopte pokušavala stvoriti prilike. U objema momčadima izostao je završni pas, pa izrađenih prilika nije bilo. Pogoci su se dogodili na postavljene obrane s time da je riječka opet iskazala kroničnu boljku.

U 13. minuti dogodila se tipično smušena reakcija bijele obrane nakon prekida. Na ubačaj iz kornera dogodilo se nekoliko povezanih pogrešaka, pozicijskih i tehničkih, lopta se odbila do Pleae, koji s dva metra od gol-linije nije imao izbora: loptu je najlakše bilo poslati u prazan gol - 0:1. Dojam da se lopta slučajno odbila do strijelca ove sezone više nema veze sa slučajnošću.

Uslijedila je odlučna reakcija riječke momčadi, koja je nakon desetak minuta pritiska završila potezom za dugo sjećanje. Andrej Kramarić primio je loptu na 23 metra od vratiju i s mjesta sjajnim udarcem pogodio desni gornji kut nepomičnog vratara Goergelina - 1:1.

Utakmica 4. kola: Guimaraes - Betis 0:1 (Chuli 90+4)

U 24. minuti raspoloženi Kvržić probio se desnim bokom, ubacio za Benka koji je pokušao škaricama, lopta se umalo odbila točno na noge  Kramariću. U 26. minuti Kvržić je napravio pomutnju na desnoj strani kaznenog prostora, prizemno upućena lopta obećavajuće je prohujala uzduž kaznenog prostora. Time je završeno najbolje razdoblje igre Rijeke.

Nakon primljenog pogotka momčad Lyona ponovo je uspostavila ravnotežu u posjedu lopte. Utakmica je opet dobila konture susreta dviju podjednakih momčadi od kojih je Lyon ostavio dojam tehnički dotjeranije i svakako brže momčadi.

U drugom dijelu mlada momčad Lyona stala je plitko i visoko, te odmah preuzela inicijativu. Počela je klasična demonstracija prije svega fizičke, a onda tehničke nadmoći kroz posjed lopte. Igrači Rijeke rijetko su dobivali duele i priliku odigrati nekoliko povezanih dodavanja.  Unatoč većem posjedu lopte glavno obilježlje  u igri Lyona bila je impresivna razina jalovosti.

Stvorili su igrači Lyona nekoliko šansi. U 51. minuti Lopes je stvorio višak na desnoj strani, na kraju osmišljene akcije Gourcuff je ostao sam na udarcu s 12 metara. Lopta mu je preskočila preko nogu i odletjela visoko preko vratiju. U 65. minuti Briand je iz okreta loptu poslao u Vargića, a u 80. minuti isti igrač promašio je loptu na 11 metara od vratiju.

Rijeka je u drugom dijelu uputila jedan nešto opasniji udarac u okvir vratiju. Pokrivač je u 89. minuti sa 17 metara pogodio vratara Lyona.