EUROPSKA LIGA

Rijeka protiv Velšana, Prestatyn izbacio Liepajas

Četvrtak, 11. srpnja 2013. 20:44 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica 1. pretkola: Liepajas Metalurgs – Prestatyn Town 4:6 (1:2), nakon izvođenja jedanaesteraca

UEFA Europska liga, 1. pretkolo, uzvratna utakmica

Liepajas Metalurgs (Latvija) – Prestatyn Town (Wales) 4:6 (1:2), nakon izvođenja jedanaesteraca

Stadion Daugava, Liepaja. Sudac: Tsinkevich (Bjelorusija)

Strijelci: 1:0 Afanasjevs (17), 1:1 Stephens (77), 1:2 Gibson (90)

Jedanaesterci: Kalns – promašaj, 0:1 Gibson, 1:1 Šadčins, 1:2 Stephens, 2:2 Jernelins, 2:3 Hessey, 3:3 Varažinskis, 3:4 Parkinson, D. Ikaunieks - promašaj

Žuti kartoni: Zirnis, D. Ikaunieks, Kiriljns (Liepajas), Gibson, Hessey, Parkinson (Prestatyn Town)

Crveni karton: Zirnis (62' – drugi žuti)

LIEPAJAS: Varažinskis, Zirnis, I. Šlampe, Jernelins, J. Ikaunieks (65' Zuntners), Hrnizs (45' E. Šlampe), Šadčins, Afanasjevs (96' Kiriljns), Kalns, D. Ikaunieks, Prohorenkovs

PRESTATYN TOWN: Roberts, Davies (113' Murray), Lewis, Hessey, Stones, Holmes (75' Owen), Hayes, Parker, Gibson, Stephens, Parkinson

Nogometaši Rijeke u drugom će pretkolu Europske lige igrati protiv velške momčadi Prestatyn Towna. Malo tko je prije početka susreta mogao prognozirati pobjedu Prestatyna u regularnom dijelu utakmice i rulet jedanaesteraca na kraju, no to se dogodilo.

Latvijci su poveli preko Afanasjevsa u 17. minuti nakon čega su Velšani preuzeli inicijativu koja nije urodila pogotkom koji bi ih ostavio u utrci za plasman u drugo pretkolo, no ne zadugo.

U nastavku se puno toga lošeg dogodilo za domaćine. Najprije je u 62. minuti drugi žuti karton dobio Zirnis, da bi petnaest minuta kasnije gosti izjednačili preko Stephensa.

Velšani su svoju nadmoć nakon primljenoga pogotka nastavili pokazivati, a kulminacija se dogodila u devedesetoj minuti kada Gibson pogađa za 1:2, poravnava rezultat prve utakmice i vodi svoju momčad u produžetke.

U ludoj sudačkoj nadoknadi  jedni i drugi mogli su do pobjede, ali su se vratari Varažinskis i Roberts iskazali. U produžecima se također mogao vidjeti otvoren napadački nogomet s puno prilika, ali su završnu riječ ipak dobili jedanaesterci.

Ključnim se pokazala prva serija i promašaj Kalnsa, a nije bio precizan ni Ikaunieks u četvrtoj, dok su Velšani bili precizni sva četiri puta.

Nakon Wexhama prije tri desetljeća, Rijeka će u Rhylu još jednom igrati s momčadi iz Walesa.

Prvi susret igra se na Kantridi, 18. srpnja, uzvrat je tjedan dana kasnije.