EUROPSKA LIGA

Vitoria Guimaraes kod kuće poražena od Sportinga

Ponedjeljak, 25. studenog 2013. 00:07 Napisao/la  SC

Betis ponižen u gradskom derbiju protiv Rakitićeve Seville

Vitoria Guimaraes u nedjelju je doživjela domaći poraz u 10. kolu portugalskog prvenstva. Na stadionu Afonso Henriques pred 15.000 navijača, idući protivnik Rijeke u Europa ligi izgubio je od favoriziranog Sportinga minimalnim rezultatom 0:1. Jedini pogodak postigao je Slimao u 90. minuti.

Nakon 10. kola Guimaraes je 7. na ljestvici s 13 bodova s 4 pobjede i 5 poraza. Omjer pobjeda i poraza kod kuće (2/0/3) i vani (2/1/2) ukazuje da Guimaraes igra napadački nogomet bez obzira na protivnika.

U portugalskoj Ligi 16 nakon 10. kola u vodstvu je Porto (24) ispred Sportinga (23) i Benfice (23).

Rijeka protiv V. Guimaraes igra u četvrtak, 28. studenog, na stadionu Kantrida.

V. GUIMARAES: Douglas, Addy, Ba, Oliveira, Amorim (46 Rodrigues), Olimpio, Andre, Barrientos (75 Plange), Santos, To Mane (83 Ricardo), Maazu

Utakmica 10. kola: Vitoria Guimaraes – Sporting 0:1 (Slimao 90)

Posljednji protivnik Rijeke u Europa ligi nakon 14. kola španjolskog prvenstva nalazi se na posljednjem mjestu. Betis je u nedjelju doživio uvjerljiv poraz (0:4) u gradskom derbiju protiv Raktićeve Seville. Od 41. minute Betis je igrao bez Paulaua, koji je dobio drugi žuti karton.

Ivan Rakitić dvaput je asistirao, oba puta iz prekida.

U 14 kola Betis je doživio čak 9 poraza. Uz 2 pobjede sakupio je samo 9 bodova, pa zaostaje 3 boda od predzadnjeg mjesta.

Rijeka protiv Betisa igra u Sevilli 3. prosinca.

SEVILLA: Beto, Diogo Figueiras, Fazio, Carrico, Moreno, Iborra, Mbia, Reyes (69 Perotti), Rakitić, Vitolo (85 Jairo), Bacca (76 Gameiro)

BETIS: Sara, Juanfran, Paulao, Amaya, Didac, Torres, Nono, Steinhofer (46 Jordi), Verdu, Vadillo (60 Ruben Castro), Molina (68 Matilla)

Utakmica 14. kola: Sevilla – Betis 4:0 (Bacca 2, Mbia 44, Vitolo 59, Iborra 88)