Četvrtak, 06. studenog 2014. 23:02 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Feyenoord - Rijeka 2:0

Strijelci: 1:0 El Ahmadi (8), 2:0 Immers (20)

Žuti kartoni: Sharbini (25), El Ahmadi (28), Samardžić (30), Leovac (67), Immers (85)

FEYENOORD: Vermeer 7, Wilkshire 5,5 (72 Boulahrouz -), Van Beek 6,5, Kongolo 6, Nelom 6,5, Clasie 6, Toomstra 6, El Ahmadi 7, Immers 6,5, Kazim Kazim 7, Manu 6,5 (62 Boetius -)

RIJEKA: Vargić 6, Tomečak 5,5 (79 Vešović -), Lešković 6, Samardžić 5,5, Leovac 6, Jajalo 5,5, Cvijanović 5,5, Jugović 6, Sharbini 6 (50 Kvržić 6), Moises 5 (61 Krstanović 5,5), Kramarić 5,5

Nogometaši Rijeke doživjeli su poraz u Rotterdamu zbog bojažljive igre u prvom dijelu utakmice, kada su kompromitirali šanse da ostvare prvi pozitivan rezultat na gostovanjima u Europa ligi. Igrom u drugom dijelu dokazali su da imali pravo polagati nadu u uspjeh, ali je u prijelomnim trenucima zakazala persona koja potpisuje većinu riječkih uspjeha ove sezone: Andrej Kramarić!

Skupina G, 4. kolo
Feyenoord - Rijeka 2:0
Sevilla - Standard 3:1
Poredak: Sevilla 8, Feyenoord 6, Standard i Rijeka 4 boda

Rijeka je izgubila utakmicu tamo gdje svaka momčad koja želi uspjeh mora biti najjača - u obrambenom bloku! U 8. minuti Feyenoord je postigao pogodak kao na treningu. Okomita i visoka lopta na Kazima, skok i spuštanje lopte glavom u prazni prostro ispred kaznenog udarca, utrčavanje El Ahmadija u kazneni prostor i zakucavanje uz bližu vratnicu za 1:0. Zakasnio je Cvijanovič, prilaze nisu zatvorili stoperi Lešković i Samardžić.

I drugi se pogodak dogodio na postavljenu riječku obranu. U 20. minuti na ubačaj iz kuta u ravni prve vratnice skočio je Immers, Jajalo je zakasnio spriječiti udarac glavom po kojemu je lopta uletjela u mrežu - 0:2.

Feyenoord je bio daleko bolji u ključnim elementima, igrači nizozemske momčadi bez poteškoća dobivali su sve duele bitne za održavanje stalnog pritiska kroz posjed lopte. Riječka momčad počela pokazivati naznake igre nakon pola sata, prekratko su trajala razdoblja tijekom kojih je Rijeka pokazivala konture igre kojima je plijenila simpatije u europskim utakmicama. Iz toga su se dogodila dva neopasna udarca (Moises 11, Kramarić 20) i dva neuspješna Sharbinijeva pokušaja proboja lijevom stranom.

Tri izgledne domaće šanse propustio je realizirati robusni Kazim: u 5. minuti udarcem glavom, u 24. minuti nepreciznim ubačajem za Manua, u 37. minuti udarcem po kojemu je Lešković uspio skrenuti loptu ispred praznih vratiju.

Dignula je Rijeka razinu igre u drugom dijelu, utakmica je odmah počela poprimati obrise susreta dviju momčadi koje se mogu ravnopravno nadigravati. Kako je vrijeme odmicalo sve su više počela blijediti sjećanja na blijedu Rijeku iz prvoga poluvremenu. Počela je Rijeka sve češće organizirano dolaziti u završnicu, momčad Feyenoord počela se stiskati na svojoj polovici igrališta. Pritisak je iznjedrio priliku utakmice.

U 65. minuti izašla je momčad Feyenoorda iz kaznenog prostora nakon odbijene lopte, zaboravljeni Kramarić ostao je sam ispred Vermeera kada je primio ubačenu loptu. Kramarić je pogodio vratara u situaciji iz kojih inače rutinski trese mreže. Odbila se lopta opet Kramariću, koji se lažnjakom oslobodio vratara i onda ispred gol-crte pogodio Wilkshira. Da nije, utakmica je mogla krenuti drugim smjerom!

Ovako je Rijeka nastavila igrati na relativno visokoj razini, ali izostala je završnica. U 70. minuti šansu nije iskoristio Kvržić, a u 77. minuti Kramarić je ponovo u čistoj poziciji za udarac s 13 metara zapeo u bloku. Time je završio dio utakmice u kojemu je tinjala nada da Rijeka može barem postići pogodak utjehe. U drugom dijelu popravila je Rijeka dojam, ali nije popravila štetu iz prvoga dijela.