Bojan Krkić pokvario debi Andreja Kramarića, Leicester City doživio novi poraz na King Power stadionu

Subota, 17. siječnja 2015. 18:19 Napisao/la  SC

Utakmica 22. kola: Leicester City - Stoke 0:1. Kramarić ušao u igru dvije minute nakon što je Bojan Krkić postigao jedini pogodak. Već u prva dva, tri primanja bilo je jasno da Kamarić igra neki drugi nogomet

Andrej Kramarić debitirao je za Leicester City u 65. minuti utakmice protiv Stokea! Najskuplji napadač zadnjeg premijerligaša ušao je u igru umjesto Vardyja dvije minute nakon što je Bojan Krkić zatresao mrežu Hamera.

U 63. minuti Walters je prošao desnom stranom, proigrao Krkića na vrhu kaznenog prostora. Čak četvorica braniča Leicester Cityja gledali su kako se Krkić lagano okreće i s 15 metara šalje loptu u lijevi kut nemoćnog domaćeg vratara - 0:1. Krkić je pokvario Kramarićev debi postigavši jedini pogodak na utakmici u kojoj je Leicester City doživio 13. poraz u prvenstvu.

U 70. minuti Kramarić se znalački oslobodio čuvara na lijevoj strani i s 20 metara desnom nogom uputio nejaki udarac prema Begoviću. Bio je to jedini Kramarićev izravni pokušaj i jedini izravni udarac u okvir vratiju domaće momčadi do kraja utakmice. U tridesetak minuta provedenih na terenu Kramarić nije dobio ni jednu iole upotrebljivu loptu, nije Leicester City slučajno na začelju ljestvice.

Stoke je pobijedio u utakmici tijekom koje 31.772 gledatelja na King Power stadionu nisu vidjeli nogomet za pamćenje. Stoke je ostvario nešto veći posjed lopte (57/43) i djelovao nešto bolje. Međutim, osim Waltersova (59) voleja po kojemu je lopta završila u Hamerovu naručju, nisu gosti stvorili prilike za kojima mogu žaliti.

Budući da ni Krkićev pogodak nije posljedica osmišljene akcije gostiju nego zakašnjele reakcije domaćina, očito je da Kramariću neće biti lako igrati u momčadi oskudne pojedinačne kvalitete koja se oslanja na trku. Već u prva dva, tri primanja bilo je jasno da Kamarić igra neki drugi nogomet.

LEICESTER CITY: Hamer, Simpson, Wasilewski, Morgan, Konchesky, Knockaert, Drinkwater, King, Schlupp (71 Lawrence), Vardy (65 Kramarić), Nugent (71 Ulloa)

STOKE: Begović, Bardsley, Wollscheid, Muniesa, Wilson, Whelan, Nzonzi, Arnautović (81 Crouch), Bojan, Moses (86 Moses), Walters

Utakmica 22. kola: Leicester City - Stoke 0:1 (Bojan 63)