Barcelona pobijedila Betis na Villamarinu, Lyon dobio derbi protiv St. Etiennea

Nedjelja, 10. studenog 2013. 23:07 Napisao/la  SC

Primera: Betis - Barcelona 1:4, Ligue 1: St. Etienne – Lyon 1:2

Nogometaši Barcelone uvjerljivo su pobijedili Betis rezultatom 4:1. Barcelona je pobjedu ostvarila na stadionu Villamarin, gdje će Rijeka 3. prosinca igrati posljednju utakmicu u Skupini I.

St. Etienne – Lyon 1:2
Lyon je u derbiju pobijedio St. Etienne rezultatom 2:1, pobjedu je donio Briand pogotkom u 93. minuti. Lacazette (48) je doveo Lyon u vodstvo, izjednačio je Hamouma u 65. minuti. Trener Remi Garde protiv St. Etienne igrao je s najjačim sastavom: Gorgelin, Bedimo, Biševac, Umtiti, Fofana, Miguel Lopes, Grenier, Malbranque, Gonalons, Lacazette, Gomis. Ušli su Gourcuff (72), Dabo (85) i Briand (72')

Rezultat zvuči puno lošije od igre Betisa, koji je bez nekoliko standardnih igrača odigrao jako dobru partiju. U otvorenoj utakmici stvorili su igrači Betisa barem pet izglednih prilika kao i Barcelona, ali je presudila razlika u kvaliteti vodeće momčadi Primere.

U 21. minuti igru je zbog ozljede morao napustiti Messi.

Poraz Betisa pred raspjevanim stadionom ublažio je Molina u sudačkoj nadoknadi udarcem s bijele točke nakon prekršaja Danija Alvesa na Matillom.

Nakon 13. kola Betis se osamio na posljednjem mjestu ljestvice.

BETIS: Sara, Steinhofer, Caro, Jordi, Nacho, Torres, Nono (75 Matilla), Vadillo, Verdu (63 Chuli), Juan Carlos (Didac 67), Molina

BARCELONA: Valdes, Dani Alves, Puyol, Bartra, Montoya, Song, Xavi, Fabregas (80 Sergi Roberto), Pedro, Messi (21 Iniesta), Neymar (73 Tello)

Utakmice 13. kola: Betis – Barcelona 1:4 (Neymar 35, Pedro 37, Fabregas 63, 79/Molina 90+2-11m), Villareal – Atletico 1:1(Juanfran 79/Gaspar 3-ag), Valencia – Valladolid 2:2 (Pabon 29, Feghouli 76/Guerra 8, Garcia 50), Espanyol – Sevilla 1:3 (Garcia 23/Fazio 3, Vitolo 10, Bacca 58)