Atlantic Cup: Rijeka pobijedila Norrköping nakon izvođenja jedanaesteraca, Fjoluson izjednačio autogolom

Petak, 02. veljače 2018. 19:30 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola Atlantic Cupa: Rijeka - Norrköping 6:4, nakon izvođenja jedanaesteraca (1:1). U 65. minuti ušao je Božinov, govor njegova tijela sve je rekao onima koji razumiju fiziku u nogometu

Valerij Božinov

Rijeka je pobijedila Norrköping rezultatom 6:4 nakon izvođenja jedanaesteraca u utakmici 2. kola Atlantic Cupa.

Tjedan dana pred početak prvenstva, Rijeka je odigrala 1:1 protiv Norrköpinga, pa se prema pravilima turnira raspucavalo s 11 metara za pobjednika.

Trener Matjaž Kek počeo je utakmicu u sastavu koji bi mogao 10. veljače igrati protiv Istre uz nekoliko nužnih promjena.

Jedna se nameće prirodno budući da je umjesto ozlijeđenog Župarića na mjestu stopera igrao Capan, a barem još jednu Kek će morati učiniti u sredini terena da bi momčad stekla neophodnu stabilnost.

U 4. minuti Capan je ispao iz igre, Jakobsen je po lijevoj strani utrčao iza leđa riječkog stopera i s vrha kaznenog prostora iz voleja poslao loptu ravno u Slugu.

Riječki vratar nespretno je reagirao u padu, lopta je završila u mreži - 0:1.

Šokirao je pogodak riječku momčad.

U 10. minuti ponovo je ispala kompletna riječka obrana. Opet je Jakobsen na lijevoj strani istrčao pred Slugu, koji je obranio mrežu u težoj situaciji nego kod primljenog pogotka.

Nakon početne smušenosti, stala je riječka momčad visoko na polovicu protivnika, trener Matjaž Kek pokušao je agresivnim presingom držati Šveđane na njihovoj polovici.

Bili su riječki igrači nešto agresivniji, napravili su više prekršaja, ali su švedski igrači dobili sve ključne duele.

Boljke u napadačkom dijelu igre poznate su od prvoga dana priprema, tjedan dana pred početak prvenstva Keka mora brinuti poroznost središnjeg bloka već nekoliko utakmica uzastopno.

Igrači Norrköpinga lakoćom su izlazili na zadnju liniju riječka obrane svaki put kada bi organizirano prešli preko sredine igrališta.

Tako je bilo u 33. minuti, kada je Holmberg s jedanaest metara u otvorenoj poziciji poslao loptu visoko preko vratiju.

Teško je napadačku igru Rijeke odrediti nečim konkretnim.

Kvržić (21) je mogao kazniti nesmotreni izlazak vratara Norrköpinga, Črnic (41) je mogao glavom pogoditi okvir nakon Zutina ubačaja...

Sve skupa u prvom dijelu izgledalo je dosta slabo u utakmici protiv osrednje kvalitetne švedske momčadi koja je ostavila bolji dojam.

U drugom dijelu švedski trener odmah je promijenio trojicu igrača, Kek je isto učinio za desetak minuta...

Kako to obično biva u pripremama, zbog velikog broja zamjena vrlo se brzo počela igrati drugačija utakmica u kojoj se više mogao ocjenjivati pojedinačni nego momčadski doprinos.

Izgledala je Rijeka nešto bolje u zadnjih dvadesetak minuta, Pavičić (63) je bio u poziciji najbližoj pogotku.

U 65. minuti ušao je Božinov.

Ništa konkretno nije učinio, ali je govor njegova tijela sve rekao onima koji razumiju fiziku u nogometu.

U 69. minuti Zuta je prošao lijevom stranom, prizemno loptu poslao u kazneni prostor, Fjoluson je natrčao na odbijenu loptu i postao ne baš radosni strijelac za Rijeku - 1:1.

Da nije bilo Fjolusona, tko zna kada bi Rijeka postignula pogodak...

RIJEKA: Sluga (55 Prskalo), Mavrias (65 Raspopović), Capan, Punčec, Zuta, Pavičić (80 Dangubić), Bradarić, Puljić (80 Ristovski), Črnic (55 Ecsoval), Kvržić (55 Acosty), Heber (65 Božinov)

Utakmica 2. kola Atlantic Cupa: Rijeka - Norrköping 6:4, nakon izvođenja jedanaesteraca (1:1 Fjoluson 69-ag/Jakobsen 4).

Strijelci s 11m: Božinov, Dangubić, Zuta, Ristovski, Escoval, Prskalo je obranio Smitov udarac.