Atlantic Cup: Rijeka pobijedila Djurgarden, Franko Andrijašević osigurao plasman u finale

Subota, 04. veljače 2017. 15:56 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Rijeka - Djurgarden 1:0. Andrijašević strijelac u 22. minuti, riječka obrana nekoliko puta iskazala slabosti

Nogometaši Rijeke pobijedili su u 2. kolu Atlantic Cupa momčad Djurgardena i ostvarili plasman u finale protiv češkog Jabloneca.

U 22. minuti Mišić je gurnuo loptu iza leđa švedske obrane, ušao je Ristovski po desnoj strani i proigrao pravodobno utrčalog Andrijaševića, koji je pogotkom iz blizine završio akciju kao na treningu - 1:0.

Andrijašević prije i poslije pogotka praktično nije taknuo loptu u prvom dijelu utakmice tijekom koje je riječka momčad dominirala kroz posjed lopte, ali ne toliko da bi držala utakmicu pod kontrolom.

Prije i poslije pogotka nije Rijeka u prvom dijelu izravno zaprijetila 35-godišnjem Isakssonu, bivšem vrataru švedske reprezentacije.

Točnije, najopasnije je izgledalo kada je Mišić uputio udarac sa 17 metara.

Jalovost u završnici može se pripisati zamoru mišića na vrhuncu priprema, evidentno je da većina igrača nema svježine, ali nije dobro kada obrana reagira nedovoljno rezolutno protiv objektivno slabije momčadi.

Jawo je u 33. minuti neobjašnjivo ostao sam u sredini, ali nije dobro primio loptu ubačenu zdesna.

Berntsen je u 40. minuti izmaknuo pažnji Zute, utrčao slijeva iza leđa obrane, primio loptu na kraju povezane švedske akcije i onda u odsutnom trenutku tehnički pogrešno zahvatio loptu.

U 49. minuti Andrijašević je udarcem s 20 metara isprobao fizičke mogućnosti donedavno prvog vratara švedske reprezentacije.

Nije to bila najava poduzetnije igre Rijeke u drugom dijelu. Naprotiv!

Mimo očekivanja riječka je momčad fizički pala, pa su švedski igrači počeli dobivati duele i pritiskati. Ne toliko opasno koliko upozoravajuće.

Trener Matjaž Kek prve izmjene obavio je u 67. minuti, ušli su Gavranović i Matei čime je riječki napad trebao dobiti dodatni impuls.

Dignula se riječka momčad, Rijeka je ponovo postala dominantna, ali ponovo bez završnice...

Na kraju je najbolju priliku u drugom dijelu utakmice propustila realizirati švedska momčad.

U 86. minuti Augustinsson je nakon ubačaja iz prekida zamalo kaznio pogrešno Prskalovo istrčavanje.

Lopta je po udarcu glavom preletjela gredu i Rijeka se plasirala u finale, koje se igra 7. veljače uz izravni televizijski prijenos HNTV-a.

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Šofranac, Elez, Zuta, Bradarić, Mišić, Andrijašević (67 Gavranović), Črnic (67 Matei), Vešović, Gorgon (90 Matić)

DJURGARDENS: Isaksson, Kack (70 Kone), Larsson (70 Hansson), Walker, Berntsen (46 Ceesay), Jawo (46 Augustinsson), Sabović (70 Mayambela), Gunnarson, Michel, El Kabir (70 Zindonga), Eriksson

Utakmica 2. kola Atlantic Cupa: Rijeka - Djurgarden 1:0 (Andrijašević 22)