Atlantic Cup: Rijeka pobijedila Aarhus, Matei i Gorgon efektnim pogocima sakrili slabosti

Srijeda, 01. veljače 2017. 19:12 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Rijeka - Aarhus 3:0. Ni u prvom dijelu Rijeka nije igrala bogznakakav nogomet, ali je momčad stajala prepoznatljivo kompaktno

Nogometaši Rijeke ostvarili su prvu pobjedu na Atlantic Cupu.

U utakmici prvog kola Rijeka je pobijedila danski Aarhus rezultatom 3:0, koji nije bio realan odraz igre vodeće momčadi HNL-a.

Riječka momčad u završnici utakmice postignula je pogotke ponajprije zahvaljujući individualnoj kvaliteti Mateia i Gorgona.

Sva tri pogotka bila su vrlo  efektna, posljednja dva i vrlo atraktivna.

U 76. minuti Matei je izmijenio loptu s Črnicem, istrčao na čistinu u kaznenom prostoru i preciznim udarcem slijeva loptu poslao u suprotni kut - 1:0.

U 80. minuti Matei se pokraj statičnih braniča uspio pripremiti za miran udarac sa 16 metara, lopta je završila let u gornjem desnom vratarevom kutu - 2:0.

U 85. minuti Matei je na kraju polukontre gurnuo loptu ulijevo, natrčao je Gorgon prije nego što je vanjskom stranom lijeve noge efektno loptu poslao u suprotni kut - 3:0.

Do prvog pogotka riječka momčad u drugom dijelu utakmice nije dobro stajala ni u osnovnom rasporedu, što inače krasi stabilne momčadi poput riječke.

Danska je momčad, očigledno skromnih pojedinačnih mogućnosti, bolje djelovala.

Prskalo je dvaput morao intervenirati (Oikonomidis 47, Amini 70).

Matjaž Kek utakmicu je počeo s najboljom postavom, koji nije mijenjao sat vremenena.

U Kekovoj postavi s početka utakmice mjesta u nastavku sezone eventualno mogu tražiti Mišić i Župarić, kada budu spremni i Jelavić, kada stigne.

Ni u prvom dijelu Rijeka nije igrala bogznakakav nogomet, nedostajalo je tečnosti u protoku lopte u završnici, ali je momčad stajala prepoznatljivo kompaktno, pa su  igrači danske momčadi izgledali kao da udaraju u bijeli zid.

Nisu ni prišli Prskalu!

Unatoč prevlasti Rijeka praktično nije izravno zaprijetila, podatak da je Andrijašević bio nedvidljiv sve govori o riječkoj završnici...

Jedinu izglednu priliku nije iskoristio Gavranović, koji je u 8. minuti iz blizine loptu glavom poslao u vratara.

RIJEKA: Prskalo, Ristovski (62 Martić), Šofranac, Elez (87 Ćanađija), Zuta, Maleš (62 Matić), Bradarić, Andrijašević (46 Črnic), Vešović (62 Ajayi), Gorgon, Gavranović (62 Matei)

AARHUS: Jovanović, Mikanović, Andersen, Sverrisson, Amini, Spelmann, Rasmussen, Rask, Oikonomidis  (61 Gribenco), Juelsgard, Bundu (46 Hausner).

Utakmica 1. kola Atlantic Cupa: Rijeka - Aarhus 3:0 (Matei 73, 80, Gorgon 84)