Opatija i Rudeš u srijedu na Kantridi (15.30, MAXSport 1) igraju odgođenu utakmicu 23. kola.
Sudeći prema izjavi trenera Rudeša, odavno jedna momčad nije ambicioznije došla na Kantridu:
- Utakmicu protiv Opatije svi jedva čekamo, pogotovo poslije već druge odgode u ovoj polusezoni, osjeća se velika želja među igračima. Još su u nedjelju bili jako “našpanani”, to smo do srijede pokušali maksimalno zadržati. Svi jedva čekaju da utakica počne. Opatija je odlična natjecatljska ekipa, što i rezultati pokazuju. Međutim, kakvi god oni bili, bez obzira što su bez poraza već duže vrijeme, smatram da im moja ekipa može raditi velike probleme. Na kraju krajeva mi idemo na Kantridu po tri boda, najavio je trener Rudeša Stjepan Babić.
Ovdje treba istaknuti da Rudeš dolazi u Rijeku u dobro tonusu, u pet utakmica ove godine Rudeš je osvojio bod (10) više od Opatije i Vukovara 1991 protiv koga Rudeš igra u subotu:
- Mislim da je čak i dobra stvar što igramo dvije utakmice u tako kratkom roku, jer će se tako pokazati da računamo na sve igrače i koliko širok kadar imamo. Što se tiče stanja u momčadi, već se u Dugopolju pokazalo kada smo bili kompletni koliko nam znači ulazak s klupe pojedinih igrača; od Špehara, Rešetara, Matića, Suška, Vidovića. Sad nam se priključio konačno i Riad Mašala, odnosno vratio se u puni trening i sigurno će nam dati dodatnu širinu u napadačkim opcijama. Fali nam Jan (Doležal) za ovu utakmicu protiv Opatije, nedostaju nam i Sušak i Sajko koji su u mladim reprezentacijama, ali imat ćemo ih sve spremne za Vukovar, a samim time će ostali igrači dobiti prilike sada. Stanje momčadi je jako dobro, dečki sa sve većim samopoznanjem iz dana u dan, sve je više vjere u ovaj rad što radimo, što nam i posljednji rezultati potvrđuju, ali mislim da je to početak i da će nam tek sada doći prava potvrda svega, rada i svega ovoga što smo svi zajedno prošli i duboko vjerujem da ćemo sve to završiti s velikim veseljem, poručio je Babić na službenoj stranici prije utakmice protiv Opatije.
Igračima Opatije sve bi trebalo biti jasno bez Babićeve najave, u srijedu igraju protiv momčadi kluba koji je pred početak sezone očekivao borbu za prvo mjesto, doveo je iskusne igrače (Tomečak, Špehar, Maružin, Doležal,...) s prvoligaškim iskustvom.
Rudeš je prema rosteru najkvalitetnija momčad koja će do kraja sezone gostovati na Kantridi.