DRUGA HNL

Pomorac pobijedio Imotski, Dugopolju titula

Nedjelja, 20. svibnja 2012. 18:53 Napisao  I. V.

U Kostreni je završena sezona koja će se pamtiti po dojmu da prvak nije postala najbolja momčad

Utakmica 30. kola Druge lige

POMORAC - IMOTSKI 5:1

Igralište u Žuknici. Gledatelja: 200

Sudac: Ivan Kumpar (Stubičke Toplice)

Strijelci: 1:0 Čuturilo (44), 1:1 Todorić (52), 2:1 Weitzer (54), 3:1 Turkalj (60), 4:1 Čuturilo (65), 5:1 Damiš (83)
. Žuti kartoni: Mandarić (63),

Pomorac: Bursca -, Duračak 6 (60 Prtenjača 6), Turkalj 6,5, Damiš 6,5, Muminović 7, J. Rudan 6,5 (67 Rubčić -), Čuturilo 7,5, Weitzer 7, Prpić 6,5, Grbac 6, T. Rudan 5,5 (85 Jergović -).

Imotski: Milina 5, Bekavac 5, Majstorović 5, Mrčela 5, Pejić 5,5, Puljiz 5 (68 Begić -), Đuzel 5 (80 Bago), Mandarić 5,5, Todorić 6, Dilber 5, Krištić 5

Utakmica u kojoj se kod domaćina na početku prvog poluvremena osjetio zamor materijala. Trebalo je proći barem dvadesetak minuta da bi Pomorci uhvatili ritam po kojemu su u domaćim utakmicama bili prepoznatljivi ove sezone. Iako je prvu priliku već u 4. minuti propustio Prpić, koji je udarcem glavom loptu poslao u prečku. Uslijedilo je razdoblje usporene utakmice bez sadržaja, da bi u 19. minuti Grbac propustio drugu priliku domaćina. S 12 metara Grbac je loptu poslao visoko preko gola.

{jb_blackbox-right}Dugopolje - Junak 1:0

Rezultati 30. kola:Međimurje - Marsonia 1909 5:0, Mosor - Rudeš 2:0, HAŠK - Vinogradar 2:1, Croatia (S) - Radnik 1:2, Pomorac - Imotski 5:1, Hrvatski dragovoljac - Solin 2:0, Dugopolje - Junak 1:0.{/jb_blackbox-right}

Negdje od toga trenutka domaćini su počeli pojačavati ritam, što je za gostujuće braniče značilo da počinju muke. Počeli su  domaćini kroz osmišljenu igru praktično svake minute redati po jednu priliku: Čuturilo (28) je zaprijetio udarcem s 22 metra, Duračak (32) je pogodio vanjski dio mreže na Muminovićev ubačaj slijeva, Prpić (35) je udarcem glavom pogodio vratara, Grbac (37) je s 15 metara poslao loptu preko gola, Prpić (38) je učinio slično s 11 metara, Grbac (41) je neprecizno skrenuo loptu na ubačaj slijeva...

I onda, napokon, u 44. minuti Čuturilo je na Muminovićev  ubačaj slijeva skrenuo loptu u gostujućeg braniča od kojeg se u ravni prve vratnice lopta odbila u mrežu - 1:0.  Taman na vrijeme da igrači izmame zasluženi pljesak uoči odlaska na odmor. U tom trenutku Pomorac je bio prvak budući da su Dugopolje i Junak prvi dio utakmice završili bez pogodaka.

Šok za domaćine nakon nekoliko minuta drugog dijela: u 52. minuti Todorić je iskoristio nepažnju obrane domaćina, izbio na čistinu na vrhu kaznenog prostora i rezantnim udarcem pogodio suprotni Burscin kut - 1:1. U istoj minuti Dugopolje je povelo protiv Junaka 1:0.

Dvije minute trebalo je Weitzeru da se oporavi od šoka na prepoznatljiv način, slobodni udarac u zoni šuta ionako je pola gola. U 54. minuti Weitzer je s 22 metra prebacio "živi zid" i loptu majstroski smjetio uz bližu vratnicu - 2:1.  U 60. minuti u Kostreni je sve riješeno. Weitzer je izveo udarac iz kuta, Turkalj je nadskočio gostujuću obranu i udarcem glavom zatresao mrežu 3:1. Pomorac je svoje obavio u ovom prvenstvu. U 65. minuti Čuturilo je udarcem iz okreta sa šest metara povisio rezultat na 4:1, a u 77. minuti s iste udaljenosti udarcem preko glave mogao je još jednom zatresti mrežu. Do kraja utakmice igralo se samo pred ili u gostujućem kaznenom prostoru, praktično je svaka akcija mogla završiti pogotkom. U 83. minuti u listu strijelaca upisao se i drugi stoper, Damiš je iskoristio zbunjenost gostiju i sa 7 metara precizno pogodio lijevi kut - 5:1. Uzalud, Dugopolje je pobijedilo Junaka i osvojilo titulu prvaka.

Uvjerljiva pobjeda na oproštaju, igra koja mami uzdahe i aplauze, rastanak s većinom igrača i trenerom... Sezona koja će se pamtiti po dojmu da prvak druge lige nije postala najbolja momčad.