Dugopolje pobjedom nad Pomorcem vratilo vrh, Miše: Svladali smo najbolju momčad lige

Nedjelja, 11. ožujka 2012. 16:52 Napisao/la  I. Jelić

Dugopolje - Pomorac 2:1. Strijelci: 1:0 Plaziblat (27), 2:0 Bencun (72), 2:1 Grbac (84). Veliku priliku za izjednačenje propustio je Grbac u 88. minuti

Pobjedom u derbiju nad Pomorcem, pred svojim navijačima Dugopolje je preuzelo vodstvo na prvenstvenoj tablici Druge lige. Tako sada imaju dva boda više od momčadi iz Kostrene. Nakon početne dominacije gostiju domaćini su poveli u 27. minuti prekrasnim golom Plazibata, koji je sa vrha kaznenog prostora povratnu loptu od Bencuna poslao u lijevi gornji kut nemoćnog Bursce. U samoj završnici prvog dijela Jordan je bio u prilici da poveća prednost Dugopoljaca, no njegov udarac sa desetak metara otišao je preko gola.

U drugom dijelu Bencun je u 72. minuti sjajnim udarcem lijevom nogom pogodio nebranjeni dio mreže Pomorca, i tako povećao prednost domaćina na 2:0. Gosti su u 84. minuti uspjeli smanjiti golom Grpca koji je odlično reagirao na ubačaj Weitzera. Bio je Pomorac blizu izjednačenja, no u 88, minuti Grbac nije uspio iz blizine ubaciti loptu u mrežu Smodlake.

Ante Miše, trener Dugopolja, nije krio svoje zadovoljstvo po završetku susreta:

- Zadovoljan sam, "rudarski" smo stigli do pobjede protiv najbolje momčadi u ligi. Igrači su dali svoj maksimum, čestitam im na uloženom trudu, htijenju i zalaganju. Nakon vodećeg gola Plazibata igrači su se oslobodili  grča, zaigrali smo puno bolje. U drugom dijeli  dominirali smo terenom,a gol Bencuna je došao u pravo vrijeme. U završnici susreta gosti su zaigrali na sve ili ništa,no osim primljenog zgoditka, uspjeli smo izdržati sve nalete Pomorca i mislim da smo zasluženo ostvarili pobjedu i došli do tri vrijedna i važna boda, rekao je Miše nakon susreta.

Dugopolje – Pomorac 2:1 (1:0)

Gledatelja 500. Sudac: Frane Jović (Zagreb) 6,5

Strijelci: 1:0 Plaziblat (27), 2:0 Bencun (72), 2:1 Grbac (84)

Dugopolje: Smodlaka 6,5, Paponja 6, Brnadić 6,5, Čerina 6 (od 75 Žuljević), Medvid 6, Barišić 6,5, Barač 6, Plaziblat 7, Bencun 7,5 (od 84 Radošević), Jordan 6 (od 90 Kovač), Guć 6

Pomorac: Bursca 5,5, Duračak 5,5, Turkalj 5,5, Damiš 5, J. Rudan 5,5 (od 86 Divković), Prpić 6, Čuturilo 6, Weitzer 6,5, Rubčić 5 (od 46 F. Rudan 5,5), Grbac 6,5, Bjelanović 5 (od 46 Muminović 5)