Primorje EB opet jednu utakmicu protiv izrazitog favorita dovelo u neizvjesnu završnicu

Nedjelja, 17. siječnja 2021. 11:35 Napisao/la  SC

Nervoza u splitskoj momčadi postala saveznik riječkoj momčadi kojoj je za bolji učinak na kraju nedostajala bolja realizacija igrača više

Fran Čubranić

Regionala liga, Skupina A - 5. kolo

JADRAN SPLIT - PRIMORJE EB 13:10 (1:2, 5:1, 3:4, 4:3)

Plivalište SC M. G. Muškartinović. Bez gledatelja

Suci: Bura i Gavrilović (obojica Hrvatska)

JADRAN SPLIT: Podrug, Burić 1, Kragić 1, Bego, Dodoja, Pejković, Milardović, Stojanac, Bušelić, Delić 1, Šetka 5, Dužević, Ćelar, Zović 5

PRIMORJE EB: F. Čubranić, Burburan 1, N. Čubranić, Letica 1, Brubnjak 1, Blažić, Vrbnjak 1, Rakovac 4, Augusti, Jurišić, Babić, Paparić 2, Olić, Car

Igrač više: Jadran Split 6/14, Primorje EB 2/10

Vaterpolisti Jadrana rezultatski su pobijedili (13:10) Primorje uvjerljivije nego četiri prethodna protivnika, ali je mlada momčad Primorja EB opet jednu utakmicu protiv izrazitog favorita dovela do neizvjesne završnice.

Momčad je umjesto kažnjenog Igora Hinića vodio Boban Voštić, Primorje je u petu utakmicu zaredom ušlo poduzetno, pogocima Rakovca i Paparića prvu dionicu utakmice završili su vodstvom (2:1).

U drugoj četvrtini splitska momčad uočljivo je podignula razinu igre, odmah je do izražaja došla indvidualna kvaliteta, bivši igrač Primorja Anđelo Šetka postigao je tri od prva četiri pogotka.

Jedini pogodak za Primorje u drugoj dionici postigao je mladi Burburan u klasičnoj kontri, Jadran je s pet pogodaka stekao naizgled nedostižnu prednost s obzirom na prikazao u beogradskom bazenu.

Međutim,  momčad Primorja u nastavku utakmice opet je ugodno iznenadila karakterom i nedvojbenom kvalitetom.

Dvama pogocima Rakovca i jednim pogotkom Paparića, Primorje je stiglo nadomak izjednačenja, momčad Jadrana uočljivo je usporila igru.

Vrbnjak nije iskoristio igrača više za izjednačenje 5 minuta prije kraja treće dionice, Podrug je obranio minimalno vodstvo, utakmica se počela rezultatski lomiti kada su Splićani počeli loše koristiti igrača više.

Nervoza u splitskoj momčadi postala je saveznik riječkoj momčadi kojoj je za bolji učinak na kraju nedostajala bolja realizacija igrača više.

U zadnjoj četvrtini Vrbnjak je izvana smanjio zaostatak na 8:9, Rakovac je na postavljenu splitsku obranu 3:26 minute prije kraja utakmice uspio izjednačiti (9:9).

Primorje EB se nakratko vratilo u utakmicu, prekršaj Paparića na Buriću za peterac iskoristio je staloženi Šetka, Jadran je poveo (10:9) 3:10 minute prije kraja.

Letica je sjajnim lobom 2:42 minute prije kraja utakmice opet izjednačio (10:10), takvi pogoci u pravilu unose dodatnu nervozu u protivničke redove, isključen je pomoćnik trenera Mile Smodlake.

Zović je izmaknuo pažnji Burburanu na dva metra, iz blizine je skrenuo loptu u mrežu za novo vodstvo (11:10) Jadrana.

Primorje ne koristi igrača više za izjednačnje, Zović na drugoj strani snažnim udarcem izvana donosi prednost dva pogotka (12:10) 1:42 minute prije kraja.

Utakmica je time praktično rješena, Šetka je pogodio za konačnih 13:10.

Rezultat na kraju izgleda puno bolje nego što je izgledala igra splitske momčadi koju su do pobjede doveli Šetka i Zović s ukupno 10 pogodaka.

Na drugoj strani Splićani su uspjeli neutralizirati Brubnjaka, u vanjskoj liniji vrlo je raspoložen bio Rakovac.