Vaterpolisti Primorja odigrali briljantnu drugu četvrtinu i onda neobjašnjivo pali

Četvrtak, 14. siječnja 2021. 18:31 Napisao/la  SC

Nakon što su drugu dionicu dobili s čak 5:0, u drugom poluvremenu riječki vaterpolisti nisu postignuli pogodak!

Regionalna liga, kvalifikacije Skupina Beograd - 1. kolo

PRIMORJE EB - PARTIZAN 8:9 (3:3, 5:0, 0:4, 0:2)

SC M. G. Muškartinović. Bez gledatelja

PRIMORJE EB: F. Čubranić, Burburan, Božović, N. Čubranić, Letica, Brubnjak 2, Blažić, Vrbnjak 2, Rakovac 3, Augusti 1, Jurišić, Babić, Papairć, Olić, Car

PARTIZAN: Bulajić, Božović 1, Barač 2, Nešić, Schofield 1, Jakšić 1, Vergara, A. Mitrović 1, Banović, Gak, Andrin 1, S. Mitrović 2, Glušac, Timotijević

Vaterpolisti Primorja EB doživjeli su poraz u utakmici 1. kola polufinalne skupine Regionalne lige, tijesna pobjeda Partizana u Beogradu (9:8) ne može biti iznenađenje.

Međutim, nakon vaterpola koji je momčad Primorja demonstrirala u drugoj dionici utakmice, glavni razlog poraza nije dobra igra favoriziranog Partizana nego neobjašnjivi pad u igri vaterpolista Primorja.

Nakon što su drugu dionicu dobili s čak 5:0, u drugom poluvremenu Riječani nisu postignuli pogodak!

Prva je četvrtina završila neodlučeno (3:3), dostignuli su Riječani vodstvo Partizana dvama pogocima Rakovca i jednim pogotkom Augustija.

Uslijedila je četvrtina u kojoj su Primorjaši igrali kao da su glavni favoriti za prvaka Regionalne lige!

Sjajno plivanje i raznovrsna igra u napadu, te vrlo agresivno udvajanje u obrani, ostavili su igrače Partizana doslovno bez daha.

Dva atraktivna Vrbnjakova pogotka izvana, Brunjakov gol iz klasične kontre i Čubranićeva obrana peterca bili su "highlightsi" briljatno odigrane četvrtine.

Treću dionicu igrači Primorja počeli su kao da su se prestrašili senzacije, (pre)sporo su plivali, nestalo je agresivnosti u obrani i poduzetnosti u napadu, ništa konkretno nisu napravili u napadu, tek jedan udarac u stativu...

Na kraju četvrtine u napadu s igračem više Božović je ostao sam na 2 metra za 7:8, rasplivana momčad Partizana treću dionicu dobila je 4:0.

U zadnjoj dionici igrači Partizana nisu bili plivački toliko dominantni koliko je momčad Primorja nastavila igrati sterilno u napadu.

Kada s igračem više lopta ispadne iz ruku ili kada se lopta u vanjskoj liniji izgubi od igrača s leđa, jasno je da nešto ne štima.

Arsenije Mitrović 3:20 minute prije kraja lobovao je Čubranića za 8:8, 1:28 minute prije kraja Schofield je postigao pogodak za 9:8 s igračem više.

U zadnjem napadu Vrbnjakov pokušaj proigravanja presjekla je obrana Partizana, Primorje objektivno nema za čime žaliti u drugom poluvremenu!

Rezultati,
Skupina Beograd: Jadran ST - C. zvezda 12:11, Šabac - Mladost 10:13
Skupina Dubrovnik: Jug - Jadran CA 12:3, Budva - Radnički 9:17, Primorac - Solaris 9:7