JADRANSKA LIGA

Primorje EB svladalo Jug CO

Subota, 27. listopada 2012. 22:00 Napisao  Marko Babić

Utakmica 6. kola: Primorje EB - Jug CO 11:9 . U veličanstvenoj atmosferi Riječani su više željeli pobjedu

Jadranska liga, 6. kolo

PRIMORJE EB - JUG CO 11:9

Primorje EB - Jug CO 11:9 (4:1, 2:3, 3:3, 2:2). Bazen na Kantridi. Gledatelja: 1.500. Suci: Brguljan (Prčanj), Vlašić  (Zagreb). Delegat: Černi (Zagreb). Supervizor: Milivoj Bebić (Split).

PRIMORJE EB: Vićan, Obradović 3, Paškvalin, Krapić 1, De. Varga 3, Sukno 1, Muslim, Jelača 1, Da. Varga, Barać, Šetka, Garcia 2, Car, Buljubašić.

JUG CO: Bijač, Vranješ, Bošković 1 (1), Janović, Joković 2 (1), Azevedo 3, Marković, Bušlje, Karač 1, Dobud 1, Ivović 1, Macan, Nižić, Pavlović,

Igrač više: Primorje EB 11 (8), Jug CO 12 (5). Peterci: Primorje EB - , Jug CO 2 (2). Tri isključenja: Buljubašić (27').

Vaterpolisti Primorja pobijedili su Jug CO u prvom vaterpolskom El Clasicu ove sezone. Nakon svega ostao je dojam da su Riječani jednostavno više željeli pobjedu, a uz bolju realizaciju igrača više, svi igrači dali su svoj obol ovoj velikoj pobjedi. Unatoč boljoj igri Riječani su otpor protivnika slomili tek u samoj završnici dvama pogocima odličnog Paula Obradovića. Paulo je prvo potenguo za 10:7, a zatim ga je Sukno sjajno proigrao u akciji igračem više za 11:7. Budući da je do kraja utakmice ostalo pet minuta postalo je jasno da će prepuno gledalište slaviti. Jug nije odustajao, ali ostalo je premalo vremena i Dubrovčani su mogli samo ublažiti poraz.

Nagrade reprezentativcima, oproštaj Glavana i Tiškivskog
Uoči početka utakmice posebne plakete dobili su zlatni hrvatski olimpijci, iz redova Primorja EB Petar Muslim, Ivan Buljubašić, Sandro Sukno, Frano Vićan, Paulo Obradović, Samir Barać, te jugaši Miho Bošković, Andro Bušlje, Nikša Dobud, Maro Joković, a svoju nagradu primio je i Igor Hinić koji je stigao iz Turske. Plaketu je primio zlatni izbornik Ratko Rudić, a u maloj ceremoniji klub se zahvalio i Damiru Glavanu i Aleksandru Tiškivskom koji su se na kraju prošle sezone oprostili od aktivnog igranja.

Primorje EB je sjajno otvorilo utakmicu. Nakon što Azevedo nije iskoristio igrača više, na drugoj strani u akciji s igračem više Sandro Sukno je sjajno pronašao Ivana Krapića - 1:0. Dubročvani se nisu ni snašli, a domaćin je zabio drugi pogodak. Brza kontra, Šetka je proigrao Denesa Vargu koji je šakom gurnuo loptu pored Bijača.

Nakon što je Azevedo realizirao igrača više (1:3), na drugoj strani istu stvar dvije minute prije kraja prve četvrtine napravio je Sandro Sukno. Šlag na kraju odličnog otvaranja bila je zadnja akcija Primorja. Garcia je pogodio okvir gola, ali obrana Juga nije dobro reagirala i domaćin je dobio igrača više. Upravo je Garcia zabio za 4:1.

Sve je neodoljivo podsjećalo na prvu utakmicu finala prvenstva Hrvatske prošle godine kada je Primorje na Kantridi također vodilo 4:1, ali je na kraju izgubilo utakmicu. Ovoga puta to se nije dogodilo.

Igru Primorja EB krasila je odlična realizacija igrača više, tek kada je pokušaj Sandra Sukna na polovici druge četvrtine obranio Marko Bijač, statistika više nije bila savršena. Ali Primorje je dobro izgledalo, čak i kada je Frano Karač smanjio na 3:4. Uslijedile su dvije sjajne akcije, pogocima Obradovića i Denesa Varge s igračem više vraćena je prednost od tri pogotka. I onda je uslijedila prva velika pogreška. Nakon što se Primorje EB obranilo s igračem manje, Riječani su probali organizirati kontru, ali Bijač je bio brži od Šetke. Ne samo da nisu zabili pogodak, nego je Azevedo na drugoj strani ostao sam i Jug je na poluvrijeme otišao s dva pogotka zaostatka (4:6).

Rezultat ipak nije pokazivao realno stanje, Primorje je bilo kontretnije, Jug je držao priključak. Nakon pogotka Garcije (7:4), Denes Varga ostao je jedan na jedan s Borisom Pavlovićem. Mađarski vaterpolist je potegnuo i pogodio za velikih 8:4. Ali opet domaćin nije znao sačuvati prednost, a najzorniji primjer dogodio se u završnici.

U akciji s igračem više Fran Paškvalin ostao je sam na dva metra, ali umjesto 10:6, lopta je odsjela na gredi. Jug je to brzo kaznio, Paškvalin se nije vratio u obranu žalivši se na udarac, ali Ivović je rutinski matirao Vićana - 7:9. Riječani ovoga puta ipak nisu imali namjeru ispustiti prednost.

Fotogalerija: Sandro Donda