Liga za prvaka: Primorje EB pobjedom protiv Mornara osiguralo četvrto mjesto

Subota, 20. ožujka 2021. 20:18 Napisao/la  SC

Vaterpolisti Mornara BS imali su u trećoj četvrtini tri puta tri pogotka prednosti, ali su Riječani serijom 5:0 u završnici osigurali vrijednu pobjedu i potvrdili četvrto mjesto

Vaterpolisti Primorja EB

Liga za prvaka vaterpolista, 14. kolo

MORNAR BS – PRIMORJE EB 9:12 (3:2, 3:2, 3:3, 0:5)

Bazen na Poljudu. Bez gledatelja.

Suci: Blašković i Copić.

MORNAR BS: Kordić, R. Akrap 1, Hrvatić, Vrdoljak 2, Solje, Jakovčević 1, Buzdovačić, D. Akrap 4, Butić 1, Uvodić, Božan, Omrčen, Pavić, Dužević.

PRIMORJE EB: F. Čubranić, Vuković, Burburan, Letica, Brubnjak 4, Blažić 1, Vrbnjak 1, Rakovac 2, Augusti, Jurišić, Babić, Paparić 3, M. Čubranić, Car 1.

Vaterpolisti Primorja EB praktički su osigurali četvrto mjesto uoči doigravanja, Riječani su na gostovanju u Splitu pobijedili Mornar BS i osigurali prednost koju do početka doigravanja više ne mogu izgubiti.

Nakon prvih dviju četvrtina prednost je bila na strani domaćina, dva pogotka viška nisu jamčila mirnu završnicu, razmak se nije promijenio niti nakon treće dionice igre, u kojoj su domaći vaterpolisti tri puta odlazili na tri pogotka prednosti.

No, momčad trenera Igora Hinića u četvrtoj je četvrtini definitivno opravdala ulogu favorita i na zaista superioran način utakmicu privela kraju.

Noa Burburan je osvojio loptu u plivanju, Rakovac propustio realizirati prvi napad, ali onda se – otvorilo.

Prvo je Blažić smanjio na samo gol zaostatka (9:8), onda je Brubnjak poravnao rezultat (9:9), onda je nakon Hinićeve minute odmora isti igrač još jednom zatresao mrežu za prvo riječko vodstvo (9:10), da bi za kraj Vrbnjak i Paparić zaključili još jednu kvalitetnu partiju Riječana, koji su svojim igrama pokazali da ove sezone definitivno pripadaju uz bok najboljim hrvatskim momčadima.