POBJEDA U ŠIBENIKU

Primorje EB primilo samo dva pogotka od Solarisa

Subota, 05. studenog 2022. 21:00 Napisao/la  SC

Mauro Ivan Čubranić ostvario nestvarnih 87 posto obrana, Solaris nije postigao pogodak s igračem više

Primorje EB  primilo samo dva pogotka od Solarisa

PH u vaterpolu - 4. kolo

SOLARIS - PRIMORJE 2:7 (0:2, 1:3, 1:1, 0:1)

Bazen Crnica. Suci: Maro Savinović, Robert Tiozzo

Vaterpolisti Primorja EB pobijedili su Solaris na impresivan način, u šibenskom bazenu primili su samo dva pogotka.

Utakmica istih momčadi u kupu nedavno je u istom bazenu završila rezultatom 12:12, ovog puta Primorje EB je igralo potpuno drugačije u obrani!

Mauro Ivan Čubranić ostvario je nestvarnih 87 posto obrana, u praksi je obranio 13 od 15 udaraca!

Nije ni vratar Solarisa Marin Šparada (56%) bio loš, obje su momčadi ostvarile isti postotak šuta iz igre od 11 posto (3/18).

Kako je Primorje EB igralo u obrani najbolje ukazuje statistika iskoristivosti igrača više: Solaris je 10 puta imao igrača više, nije postigao ni jedan pogodak!

Primorje EB postignulo je 5 pogodaka, 7 puta imalo je igrača više.

Dva pogotka iz igre postignuli su zaredom Čubranić i Brguljan, kada je Primorje EB steklo prednost 4:0.

Jednostavno, Solaris nije imao rješenja u napadu!

Kadmenović je smanjio na 1:5 tek u zadnjoj minuti druge četvrtine, Erak je 3:49 minute prije kraja treće četvtine postigao pogodak za 2:6.