A2 LIGA 6

Vaterpolisti Primorja EB ostvarili drugu pobjedu

Subota, 23. veljače 2019. 21:19 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola Lige 6: Primorje EB - Nais 13:6 (3:2, 2:0, 4:3, 4:1). Već na poluvremenu je bilo jasno da Primorjaši neće dozvoliti gostima iz Niša da odnesu bodove s Kantride

Maroš Tkač (Primorje EB)
Maroš Tkač (Primorje EB) Foto: Foto Kurti

A2 Regionalna liga - Liga 6 - 3. kolo

PRIMORJE EB - NAIS 13:6 (3:2, 2:0, 4:3, 4:1)

Bazen Kantrida.

Suci: Matijević (Hrvatska) i Laginja (Slovenija). Delegat: Jambrović (Hrvatska)

PRIMORJE EB: Čubranić, Čunko, Brubnjak 1, Putt 1, Peroš, Blažić 1, Tkač 1, Rakovac 2 (1), Augusti 2, Vrlić 1, Paparić 1, Marić 1, Car 2

NAIS: I. Lazić, Vujović 1, D. Lazić, Kosić, Budurin 1, Milošević 2, Mickić, Lekić, Živić 1, Kovačević 1, Malenović, Milošević, Stoiljković, Stjepanović

Tri isključenja: Vujović (Nais)

Igrač više: Primorje EB 3 (8), Nais 0 (9)

Peterci: Primorje EB 1 (1)

Vaterpolisti Primorja Erste bank pobijedili su Nais 13:6 na Kantridi i još jednom pokazali koliko su napredovali u igri, posebno u doigravanju za prvaka.

Golovima Brubnjaka i Blažića Primorjaši su poveli 2:0 protiv Naisa.

Prvo izjednačenje režirao je Milošević sa dva pogotka, ali je uspješan u kontri bio Bojan Car te je Primorje na kraju prve četvrtine imalo prednost od jednog gola, 3:2.

Sven Augusti i Dario Rakovac bili su jedini strijelci u drugoj dionici i donijeli su Primorju na poluvremenu velikih 5:2.

U trećoj četvrtini prednost riječkih vaterpolista je rasla te je u 22. minuti bila čak šest golova, 9:3.

Rakovac iz peterca, Tkač, Car i Marić upisivali su se u strijelce, dok je za goste treći pogodak dao Živić.

Ipak, u zadnjoj minuti četvrtine pad koncentracije domaćih rezultirao je sa dva gola gostiju, Budurina i Vujovića te se na odmor otišlo sa 9:5.

No, Primorjaši u posljednjoj četvrtini nisu dozvolili gostima da se vrate.

Vrlić i Paparić odveli su domaće na 11:5, tri minute prije kraja susreta.

Kovačević je smanjio na 11:6, ali su Putt i Augusti dodali još dva pogotka za konačnih 13:6.