U-20 SP Hrvatski vaterpolisti porazom od Crne Gore završili na osmom mjestu

Subota, 17. lipnja 2023. 20:08 Napisao/la  SC
Mauro Ivan Čubranić

HVS je objavio sljedeći izvještaj:

Naši su mladići nažalost novim porazom okončali svoje sudjelovanje na Svjetskom prvenstvu do 20 godina u rumunjskom Otopeniju.

U utakmici za 7. mjesto, Crna Gora je bila bolja 12:9.

Od početka utakmica nije usmjerena na željeni način. Dva smo gola primili iz protunapada, dva s igračem manje i za čas je bilo 4:1 za suparnika, a na kraju prve četvrtine 5:2. Do kraja susreta se više naši mladići nisu uspjeli približiti vodstvu Crnogoraca, koje je pak najveće bilo u trećoj četvrtini. Tada je Crna Gora povela i sa 6 pogodaka prednosti, 10:4 odnosno 11:5 koliko je bilo uoči zadnje dionice.

Hrvatska reprezentacija do 20 godina je tako Svjetsko prvenstvo u Rumunjskoj, u Otopeniju završila na 8. mjestu.