REGIONALNA LIGA VATERPOLISTA

Radnički zaustavio riječki niz pobjeda

Subota, 24. siječnja 2015. 18:41 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Kragujevca

Susret 13. kola: Radnički - Primorje EB 8:8 (4:3, 1:2, 1:1, 2:2)

Regionalna liga vaterpolista - 13. kolo

RADNIČKI - PRIMORJE EB 8:8 (4:3, 1:2, 1:1, 2:2)

Zatvoreni bazen SC Park, Kragujevac. Gledatelja 700.

Suci: Vlaho Radičević (Dubrovnik) i Vojin Putniković (Beograd). Delegat: Ljubiša Ćirić (Vrnjačka Banja)

RADNIČKI: Živojinović (5 obrana), Joksimović, B. Popović, Marković, Miličić, Bogdanović, Ćirić, Basara 2, Vuksanović 2, Dedović 2 (1), Ćuk 1, Petković 1, S. Popović, Toholj

PRIMORJE EB: Vićan (15 obrana), Burić 1, Radu 2, Krapić 1, Peroš, Sukno 3, Muslim, Petrović, Mudražija, Elez, Rakovac, Xavi Garcia 1, Lazović, Buljubašić

Igrač više: Radnički 7 (2) Primorje EB 11 (5)

Peterci: Radnički 1 (1) Primorje EB 0 (0)

Tri isključenja: Petković (13), Marković (31)

Vaterpolisti Primorja odigrali su 8:8 u Kragujevcu protiv Radničkog u trinaestoj dionici Regionalne lige i time  prvi puta ispustili dva boda u ovosezonskom nadmetanju najboljih hrvatskih, srpskih, crnogorskih i slovenskih klubova. Infarktna utakmica s još mučnijom završnicom okončana je neodlučenim rezultatom, koji u krajnjoj liniji ne pogoduje Primorju. U Ligu za prvaka Riječani će prenijeti 16 bodova od mogućih 18, ova posljednja dva koja su se mogla prenijeti izgubljena su u kragujevačkom ogledu.

Radnički se znao suprotstaviti Riječanima koji će ostati na prvom mjestu ljestvice u skupini A uoči dvoboja posljednjeg kola regularnog dijela protiv mariborskog Branika sljedeće subote. Značit će to da će Jug imati dva boda prednosti u novoformiranoj skupini, Dubrovčani se nisu poskliznuli za razliku od Riječana, pa će prenijeti maksimalni broj bodova u Ligu za prvaka.

Kada se matematika ostavi po strani, ostaje prava vaterpolska poslastica, predstava u kojoj su mogli uživati gledatelji na punom bazenu Sportskog centra Park. Novo je zdanje u Kragujevcu prvi pogodak vidjelo u drugoj minuti. Postigao ga je Xavi Garcia sa svoje pozicije, desna je stativa postavila na 0:1. Nedugo zatim izvana je izjednačio Marko Petković, prejak je bio udarac prošlosezonskog člana prvaka Europe, španjolske Barcelonete za Franu Vićana.

Riječani nakon iskorištene prilike s igračem više sljedeću nisu uspjeli realizirati, Muslim je po isključenju Miličića pucao previsoko. U četvrtoj minuti Vićan je upisao dvije obrane, ostalo je 1:1 sve do šeste minute kada Krapić stavlja iz neposredne blizine Živojinovićeva gola. Uspio je tada Xavi proplivati po desnoj strani, Krapić je, nogometnim riječnikom rečeno, ubačenu loptu pospremio u gol. Ponovno nije zadugo Primorje bilo u vodstvu, Dedović je iz peterca zabio za 2:2, dogodila se najstroža kazna budući je Elez bio preoštar ispred svoga gola. Pogotke su potom razmjenili Burić i Ćuk, ne bi li Radnički na šest sekundi do kraja uspio povesti preko Vuksanovića u trenucima kada je Elez bio zaradio svoje drugo isključenje.

Druga je četvrtina otpočela obranjenim igračem više Primorja nakon čega je Sukno odapeo preko Živojinovićevog gola. Izjednačio je potom Radu, pa je Vuksanović postigao svoj drugi pogodak za 5:4. Bio je potom i isključen, na što je domaći trener Stevanović imao primjedbi, pa je dobio žuti karton. Vrlo je brzo treće isključenje zaradio Marko Petković, nakon trećeg je Sukno izjednačio na 5:5, a igrala se 13. minuta. Imali su domaći jednu priliku za odvajanje na dva pogotka prednosti, no na poluvremenu su se našli u egalu s Primorjem. Forsiranjem igre na centra, koju je riječka obrana lako čitala, smanjila se efikasnost Radničkog, Vićan je k tome upisao i nove dvije obrane pa se brojka na njegovom kontu do velikog predaha popela na sedam.

Na prvi pogodak u nastavku dugo se čekalo. Mogli su do njega doći domaćini da Sukno nije dostigao Ćuka u kontri i skinuo mu loptu s ruke u trenutku obračuna s Vićanom. Nije to uspio kazniti Radu s druge strane unatoč veoma povoljnoj poziciji na dva metra. Radnički je konačno postigao šesti pogodak i to preko Dedovića u 21. minuti. Bio je isključen Xavi Garcia, pogodio je Dedović, na suprotnoj strani brzo je uzvratio Sukno nakon isključenja Markovića. Sukno potom gađa vratnicu s igračem više, a Dedovićev udarac brani Vićan. Ništa se nije znalo po pitanju pobjednika niti na kraju treće četvrtine, bilo je 6:6 uoči posljednjih osam minuta ogleda.

Crveni je karton dobio Zoran Roje odmah početkom posljednjeg perioda zbog prigovora, sportski se direktor u odsutsvu trenera Asića našao u funkciji pomoćnika Igora Pezelja. Nije to omelo Cosmina Radua. Kapetan rumunjske reprezentacije postigao je nakon 59 sekundi igre u četvrtoj četvrtini pogodak za 6:7. Obranili su Riječani igrača više (Petrović), no nisu mogli Basarin udarac na pet minuta prije kraja. Iako je prethodna akcija bila izblokirana, suđeno je Raduovo odgurivanje na dva metra, na što je riječka klupa žestoko protestirala.

Osmi je pogodak Primorja za novo vodstvo postigao Sandro Sukno u 29. minuti, utakmica je ostala u egalu golom Basare za 8:8 na 2.16 minuta do kraja. Pritisak su tada krenuli raditi i domaći navijači, Xavi Garcia je pucao izravno u vratara domaćih, Vićan je obranio dva udarca Dedoviću, no domaćini su imali napad nakon minute predaha dok je na semaforu svjetlilo 37.7 sekundi do kraja. Pogotka do kraja ogleda nije bilo.