SPEKTAKL NA BAZENU

Primorje EB - Jug CO 9:9

Subota, 03. ožujka 2012. 21:38 Napisao  Marko Babić

Usprkos remiju, bazen na Kantridi svjedočio je još jednom vaterpolo užitku.

Utakmica 17. kola Jadranske lige: Primorje EB - Jug CO 9:9 (2:2, 1:3, 3:1, 3:3). Bazen na Kantridi. Gledatelja: 1.200.

Suci: Margeta (Kranj), Periš  (Split). Delegat: Aleksandra Černi (Zagreb). Supervizor: Robert Jambrović (Zagreb).

PRIMORJE EB: Car, Glavan, Paškvalin 1, Krapić, De. Varga 2, Franković 2, Muslim, Jelača 2, Da. varga 1, Barać, Šetka, Garcia 1, Radić,  Buljubašić.

JUG CO: Vićan, Vranješ, Sutić 1, Janović 1, Joković 1, Pavlović, Marković 1, Bušlje 1, Karač 1, Dobud, Macan 1, Obradović 2, Perčinić,  Goreta.

Igrač više: Primorje EB 6 (11), Jug CO 6 (11). Peterci: Primorje EB -, Jug CO 0 (1).

Vaterpolisti Primorja EB nisu uspjeli pobjediti Jug CO i dohvatiti prvo mjesto za doigravanje za prvaka Hrvatske,  iako im teorija dopušta da u zadnjem kolu preskoče Dubrovčane. Bila je to prava vaterpolska bitka na Kantridi,  četrdeset sekundi prije kraja Primorje EB imalo je napad, za pobjedu ali Petar Muslim neobjašnjivao je odigrao jedno dodavanje koje je presjekao Nikša Dobud i to je bio kraj priče.

Pet minuta prije kraja utakmice Samir Barać sjajnim potezom oduzeo je jednu loptu u obrani. U idućem napadu primorjaši su izborili igrača više kojega je ekspresno realizirao Nikola Franković za prvo vodstvo Riječana na utakmici. Već u idućem napadu Dubrovčani su izborili peterac, ali Nikola Janović pogodio je okvir vratiju. Činilo se da  bi to mogao biti presudan trenutak, ali Franko Karač je realizirao napad s igračem više (8:8). Daniel Varga vratio je prednost dvije minute prije kraja (9:8), ali nakon sjajnog proigravanja Karača, Dobud se našao sam pred Radićem i lako realizirao za 9:9.

Primorjaši nisu dobro otvorili utakmicu Maro Joković je iskoristivši igrača više donio prednost 2:0, a Primorje EB je smanjilo spretnom reakcijom Marka Jelače nakon obrane Frane Vičana. Tribine je na noge dignuo Nikola Franković pogotkom tri sekunde prije kraja prve četvrtine za 2:2.

{jb_blackbox-right}
Defile zlatnih mlađih kadeta
Prije početka utakmice mlađi kadeti Primorja EB, koji su nakon 14 godina osvojili prvenstvo Hrvatske, prodefilirali su bazenom uz glasno odobravanje publike.  Na semaforu su prikazane slike sa priprema i prvenstva održanog u Šibeniku. Darko Brnjac, predsjednik županijskog saveza, uručio je kapetanu Luki Saftiću dar, monografiju "100 godina vaterpola u Hrvatskoj" potpisanu od strane Samira Baraća{/jb_blackbox-right}

Jugaše nije dojmio takav scenarij, Obradović je donio vodstvo 3:4, a Nikola Sutić sedam sekundi prije kraja iskoristio je neporeznost domaće obrane i vratio Jugu dva gola prednosti 3:5. Primorjaše su u igru vratili Jelača i Garcia, da bi Obradović, nakon što je Jugu isticao napad i nakon što nisu iskoristili igrača više, zabio za 5:6. Zoran Roje pozvao je minutu odmora nakon isključenje Nikole Sutića prepoznavši važnost idućeg napada. Primorjaši nisu izradili pravu šansu, udarac Denesa varge uz pomoć grede zaustavio je Vićan, a u idućem napadu Dubrovčani su u dva navrata zatresli okvir gola. Denes Varga bio je precizniji u idućoj akciji za 6:6. Na kraju četvrtine odličnu kontru Riječana nije iskoristio Daniel Varga.

Petar Muslim nije mogao sakriti razočaranje nakon utakmice. Jedno krivo dodavanje u posljednjem napadu pokazalo se ključnim  nako velike borbe u bazenu. Nije pomoglo ni tapšanje od strane gostujućih igrača.

- Moje zadnje krivo dodavanje je jednostavno nešto što se događa u sportu, ustvrdio je Petar Muslim pognute glave.

Primorju je trebala pobjeda da preskoči Jug na ljestvici.

- Bila je to teška utakmica, stalno smo lovili zaostatak. Na kraju smo ga dostigli i poveli, ali nismo uspjeli zadržati pobjedu koja nam je trebala. Na kraju svega sam jako razočaran, zaključio je Petar Muslim.