Primorje EB svladalo Mladost i osiguralo nedjeljnu majstoricu, Denes Varga junak večeri

Subota, 21. travnja 2012. 21:39 Napisao  Marko Babić

Primorje EB - Mladost 8:7 (2:3, 0:0, 3:2, 3:2). Denes Varga preuzeo je odgovornost na sebe i s dva pogotka u završnici donio Riječanima pobjedu. Treća utakmica polufinala na rasporedu je u nedjelju od 20.10 sati

PRIMORJE EB - MLADOST 8:7

Druga utakmica polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske u vaterpolu: Primorje EB - Mladost 8:7 (2:3, 0:0, 3:2, 3:2). Bazen na  Kantridi. Gledatelja: 950. Suci: Periš (Split), Radičević (Dubrovnik). Delegati: Krvavica i Klisović (oba Šibenik).

PRIMORJE EB: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić 1, De. Varga 4, Franković, Muslim, Jelača, Da. Varga 1, Barać 2, Šetka, Garcia,  Radić, Buljubašić.

MLADOST: Pavić, Radu 3, I. Milaković 1, Letica, Pavičić, Živković, Udovičić 1, Milaković, Bebić, Perić, Hinić 2, Mallarach, Vukičević, Bukić.

Igrač više: Primorje EB 12 (3), Mladost 9 (4). Peterci: Primorje EB -, Mladost -.

Tri isključenja: Jelača (30').

Vaterpolisti Primorja EB izborili su treću utakmicu polufinala doigravanja za prvaka protiv Mladosti nakon što su u drugoj utakmici slavili 8:7. Kada su Riječani u pitanju ništa ne ide lagano, trebalo je ponovo čekati posljednje trenutke. Junak utakmice zove se Denes Varga i to iz više razloga. Mađarski vaterpolist prvo je dvije minute prije kraja zabio s igračem više za 7:7, a onda je Davor Car odlično obranio u trenutku kada je Primorje EB bilo s igračem manje. Na drugoj strani minutu prije kraja Denes je još jednom potegnuo za 8:7.

{jb_blackbox-right}Pljesak nadama
Prije utakmice svoj trenutak pod svijetlima reflektora dobili su i mladi vaterpolisti Primorja EB koji su osvojili drugo mjesto na prvenstvu Hrvatske za nade održanom u Rijeci. Nade Primorja EB napravili su krug oko bazena, a publika ih je nagradila pljeskom.{/jb_blackbox-right}

Dovoljno je reći da je prije ovih pogodaka Denes dva puta promašio cijeli gol, već ga se proglašavalo glavnim krivcem za poraz, a onda je pokazao da ima ono što je bilo najpotrebnije u ovoj utakmice - petlje. Davor Car je zatim u samoj završnici utakmice još jednom obranio pokušaj Letice kada su Zagrepčani imali igrača više i slavlje je moglo početi.

Primorje je tako uspjelo pobijediti unatoč jako lošoj realizaciji s igračem više i nekoliko propusta u obrani. Nakon gubitka prve četvrtine ni druga nije nagovijestila bolje dane. Naime, druga dionica je bila priča za sebe, prvo je na otvaranju Krapić odlično primio loptu na dva metra, Pavić je isplivao,  a vaterpolist Primorja EB promašio cijeli gol. Bila je to četvrtina loših šuteva s obje strane tako da su oba vratara  lako skupljali obrane. Imalo je Primorje EB i dva igrača više u završnici, ali Garica je jednom bio neprecizan, a jednom je njegov pokušaj lako obranio Pavić. U svakom pokušaju osjećao se strah i respekt prema vrataru Mladosti koji je skupio veliki broja obrana najviše zahvaljujući lošim šutevima domaćina.

{jb_blackbox-left}Dvadeset i pet tisuća kuna za dječju bolnicu Kantrida
Subotnja utakmica imala je i humanitrani dio, a za Odjel onkologije dječje bolnice Kantrida sakupljeno je 25 tisuća kuna. Sav prihod od ulaznica, koje su stajale 30 kuna, bio je namijenjen u tu svrhu.{/jb_blackbox-left}

Sve ono što nisu mogli u drugoj četvrtini, točnije skoro devet minuta, "primorjaši" su obavili u 45 sekundi na otvaranju treće. Denes Varga napokon je zabio s igračem više, a uskoro je Samir Barać donio prvo vodstvo na utakmici 4:3. Idealna prilika ukazala se minutu i 20 sekundi prije kraja kada je Primorje kod 5:4 imalo igrača više, ali Petar Muslim nije dobro okončao napad s igračem više. Riječani su u tom periodu u jednom napadu dobili čak tri prilike, a kada sve to nisu realizirali ostali su s dva igrača manje na drugoj strani i Igor Hinić pogodio je lako za 5:5.  "Primorjaši" su u samoj završnici ponovo propustili realizirati igrača više.