JADRANSKA LIGA

Lakši trening Primorja EB protiv Šibenika

Subota, 29. rujna 2012. 20:59 Napisao  Marko Babić

Prvo kolo: Primorje EB - Šibenik 24:5. Sve govori podatak da su Riječani prvu četvrtinu dobili 10:2

PRIMORJE EB - ŠIBENIK 24:5

Prvo kolo Jadranske lige: Primorje EB - Šibenik 24:5 (10:2, 5:1, 3:1, 6:1). Bazen na Kantridi. Gledatelja: 350. Suci: Gavrilović (Zagreb) i Laginja (Koper).

PRIMORJE EB: Vićan, Obradović, Paškvalin, Krapić, De. Varga, Sukno, Muslim, Jelača, Da. Varga, Barać, Šetka, Peroš, Car, Buljubašić.

ŠIBENIK: Sučić, Erak, Rončević, Perić, Petković, Bašić, Vlahović, Bulat, Seferović, Sabioni, Nimac, Španja, Jukić, Špraga.

Igrač više: Primorje EB, Šibenik. Peterci: Primorje EB, Šibenik.

Vaterpolisti Primorja EB odigrali su lakšu trening utakmicu protiv Šibenika na otvaranju Jadranske lige. Podatak da su Riječani 18 sekundi prije kraja  prve četvrtine vodili 10:1, a od toga su pet pogodaka zabili iz kontranapada sve govori. Sandro Sukno je već na otvaranju donio prednost Primorju i  tako pogotkom simbolično započeo karijeru u riječkom klubu. Uslijedile su ubitačne kontre, prvo je Vićan sjajno pronašao Buljubašića, pa je Sukno  sjajno proigrao Šetku. Za 6:1 kontru je dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine realizirao Paulo Obradović kojem je to također bio prvi pogodak pod kapicom riječkog kluba.

Garcia propustio utakmicu
Primorje EB u prvoj utakmici bilo je bez Javia Garcije i Nikole Frankovića. Garcia nije nastupio zbog bolova u lijevom ramenu, dok je Franković već dulje vrijeme van stroja također zbog ozljede ramena.

Nije se dugo čekalo na novi bljesak, Muslim je povukao kontru, nauvkao na sebe dvojicu igrača Šibenika i proigrao Šetku - 7:1. Priču o kontrama  zaključio je u prvoj četvrtini Denes Varga. Sandro Sukno na otvaranju druge četvrtine je prvo s deset metara zabio pogodak, a onda je sjajnom piruetom zamalo matirao protivničkog vratara. Iako u  tome  nije uspio, zbog sjajnog poteza zaradio je pljesak riječke publike. Riječani su malo smanjili gas, priliku je dobio je i Duje Peroš koji je 1:30  minutu prije kraja druge četvrtine sjajno isplivao kontru i poentirao za 15:3.

Ostatak utakmice sveo se na pokoji pokušaje domaćina za atraktivnim potezom i naporima Šibenčana da poraz učine podnošljivim. Prekrasan pogodak za 16:3 postigao  je Paulo Obradović, a za 18:4 poentirao je dalekometnim projektilom kapetan Samir Barać.