FINALE PH U VATERPOLU

Jug CO slavio protiv Primorja EB na Kantridi

Srijeda, 25. travnja 2012. 20:38 Napisao  Marko Babić

Primorje EB - Jug CO 6:7 (4:2, 0:1, 0:2, 2:2). Primorjaši 19 minuta nisu dali gol

Primorje EB - Jug CO 6:7

Prva utakmica finala za prvaka Hrvatske u vaterpolu: Primorje EB - Jug CO 6:7 (4:2, 0:1, 0:2, 1:2). Bazen na Kantridi.  Gledatelja: 1.100. Suci: Caputi i Attilio (oba Italija). Delegat: Aleksandar Černi (Zagreb). Supervizor: Milivoj Bebić  (Zagreb).

PRIMORJE EB: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić, De. Varga, Franković, Muslim, Jelača, Da. Varga 4, Barać 1, Šetka, Garcia 1,  Radić, Buljubašić.

JUG CO: Vićan, Vranješ, Sutić, Janović 4, Joković 1, Pavlović, Marković, Bušlje 1, Karać, Dobud, Macan, Obradović 1, Perčinić, Goreta.

Igrač više: Primorje EB 11 (4), Jug CO 8 (4). Peterci: Primorje EB 1 (0), Jug CO -.

Treće isključenje: Bušlje (29'), Obradović (29').

Vaterpolisti Primorja EB poraženi su u prvoj utakmici finala prvenstva od Juga CO 6:7, te su tako napravili veliki korak unatrag u svojim namjerama da osvoje prvi naslov prvaka u povijesti kluba. Nikola Janović je tri minute prije kraja zabio za vodstvo gostiju 6:7 i Primorje je krenulo po izjednačenje. Trideset šest sekundi prije kraja utakmice imali su Riječani igrača više, ali Garcia nije pogodio. Novu šansu dobili su u posljednjim sekundama, ali ni Daniel Varga nije bio precizan.

Primorjaši imaju za čime žaliti nakon prve utakmice, u kojoj su briljantno krenuli i onda jednostavno stali, te nisu postigli pogodak 19 minuta i 13 sekundi. S takvom igrom ne mogu se pobijediti ni puno slabije ekipe, a kamoli uigrani Jug.

Domaći su sjajno otvorili utakmicu, tri precizna šuta Daniela Varge za tri pogotka, od čega samo jedan u situaciji s  igračem više, navjestili su dobru večer. Još kada je Barać 42 sekundi prije kraja zabio pogodak za 4:1 svi su bili uvjereni da će ovo biti večer Primorja, Vićan je na golu Juga izgledao nemoćno. Janović je pak ublažio lošu Jugovu prvu dionicu pogotkom 9.2 sekundi prije kraja za  4:2.

{jb_blackbox-right}Roje: Vićan je održao Jug u igri
- Dobro smo otvorili utakmicu i jedna sredina gdje nismo imali rješenja u napadu. Vićan je u tom trenutku držao Jug u igri, obranivši peterac i nekoliko zicera. I normalno je da se to kasnije odrazilo na tok utakmice koja je  bila u okvirima onoga što smo očekivali. Ne mogu se spomenuti da nas je stigao umor, odigrali smo pet utakmice u kratkom razdbolju. Ali, ovo je prva utakmica, idemo dalje, sve je u redu, rekao je Zoran Roje.{/jb_blackbox-right}

I onda su uslijedile dvije nevjerojatne četvrtine u kojima su Riječani prosuli sve što su mogli, ništa nije išlo prema planu, a publika je najčešće za krivca prozivala Zorana Roju, šefa stručnog stožera. Barać je 3:53 sekunde prije kraja druge četvrtine pucao kod 4:2, lopta je prošla Vićanu ispod ruke, ali ju je vratar Juga brzo prigrlio, a suci su procijenili da lopta nije prošla zamišljenu liniju.

Riječani su tonuli sa svakom sekundom, kod 4:3 Krapić nije realizirao odličnu priliku s igračem više, a onda je Šetka u kontri izborio peterac 37 sekundi prije kraja druge četvrtine kojega je izveo Petar Muslim, a Frano Vićan sjajnom obranom najavio povratak Dubrovčana. On je uslijedio polovicom treće četvtine, Bušlje je sjajno zaključio jednu akciju s igračem više (4:4), a uskoro je Janović gostima donio prvu prednost na utakmici (4:5).

Primorje u završnici treće četvrtine nije iskoristilo napad s čak dva igrača više, a onda je u samoj završnici Petar Muslim krivo dodao loptu kada je domaćin ponovo imao brojčanu prednost. Riječani su trošili lopte kao na traci, a tek je Daniel Varga četvrtim pogotkom pet minuta prije kraja utakmice prekinuo sušu. Ono što nisu uspjeli u 19 minuta, Riječani su napravili unutar 60 sekundi, nakon Daniela Varge, odgovornost je preuzeo Garcia i probušio Vićana (6:6), a publika je eksplodirala.

Fotogalerija: Damir Zamaklar i Ned Pavletić/Pixsell