FOTO PRIČA S BAZENA

Primorje EB - Jadran HN 12:11

Srijeda, 14. ožujka 2012. 21:34 Napisao  Marko Babić

Riječani su pred u četvrtfinalu Euro lige svladali Jadran iz Herceg Novog na Kantridi

Prva utakmica četvrtfinala Eurolige vaterpolista: Primorje EB - Jadran HN 12:11 (2:2, 2:3, 6:3, 2:3). Bazen na Kantridi. Gledatelja: 700. Suci: Galkin  (Rusija) i Borrel (Španjolska).

PRIMORJE EB: Car, Buljubašić 1, Paškvalin 1, Krapić, De. Varga 2, Franković 2, Muslim, Jelača 2, Da. Varga 1, Barać 3, Šetka, Garcia, Radić.

JADRAN (HN): Ščepanović, Sekulić 2, Sarić 1, Tešanović, Vidović, Latinović, Krizman 4, Gojković 4, Premuš, Baničević, Beltrame,  Tomašević, Kandić.

Igrač više: Primorje EB 6 (11), Jadran HN 5 (6). Peterci: Primorje EB 0 (1), Jadran HN 2 (2). Tri isključenja: Marin Beltrame (28' minuta).

Vaterpolisti Primorja EB pobijedili su Jadran iz Herceg Novog 12:11 u prvoj utakmici četvrtfinala Eurolige i na uzvrat u 18. travnja ponijet će tako samo jedan pogodak prednosti. Kako se susret razvijao na početku Primorje EB je moglo proći puno gore, ali na kraju su Riječani uspjeli upropastiti prednost od tri pogotka (11:8), U samoj završnici četvrte četvrtine prvo je Sekulić s igračem više smanjio na 11:9, a onda je domaćinu neobjašnjivo pala koncentracija i gosti su izborili dva peterca koje je realizirao Vladimir Gojković, drugi 49.7 sekundi prije kraja. Na kraju svega zaista je nevjerojatno kako Riječani nisu uspjeli nokautirati grogiranog suparnika. Minimalnu prednost ostvarili su zahvaljujući Denesu Vargi koji je 22 sekunde prije kraja realizirao napad s igračem više.

{jb_blackbox-right}Rezultati prvih utakmica četvrtfinala: Primorje EB - Jadran (HN) 12:11, Mladost - Szeged 8:6, Jug CO - Teva Vasas 12:8, Budva M:Tel - Pro Recco 5:13{/jb_blackbox-right}

Riječani su na otvaranju dobro zatvorili Danijela Premuša na dva metra, a Paškvalin je prvi puta razveselio tribine nakon dvije minute pogotkom za 1:0. I onda je uslijedio pad, gosti iz Herceg Novog preuzeli su i uz malo rizika, prvo je Sekulić smjestio dalekometnim udarcem jednu loptu iza leđa Radića, a ubrzo su gosti jednom polukontrom, koju je okončao Gojković poveli 2:1.

Riječani su se mučili u napadu, Denes Varga prvo je promašio napad s igračem više, a onda je odgovornost na sebe preuzeo Samir Barać i pogodio za 2:2 nakon šest minuta bez pogotka za domaću momčad.

Mučenje se ipak nastavilo, Krizman i Gojković pronašli su put pored slabog Radića, dok je u međuvremenu Denes Varga promašio peterac. Trebao je ponovo igrač više, Barać je pronašao Jelaču za 3:4, a već u idućem napadu Jadrana gostujući trener Ivica Tucak skoro je uskočio bazen nakon što  sudac nije dosudio isključenje nakon prekršaja nad Danijelom Premušom zaradivši pritom žuti karton. Denes Varga tri minute prije kraja druge četvrtine skratio je barem na trenutak domaće muke zabivši za 4:4, no istom brzinom Krizman je vratio prednost na stranu gostiju (4:5).

Primorjaši su se mučili u svakom napadu, u završnici druge četvrtine prvo nisu realizirali tri puna napada, a onda nekoliko sekundi prije kraja Garcia nije poentirao s igračem više.

Kada je Krizman pogodio za 4:6 na otvaranju treće četvrtine činilo se da ova priča za Riječane neće imati sretan kraj. Zoran Roje je u međuvremenu na gol umjesto indisponiranog Radića poslao Davora Cara koji je barem malo primirio vanjske pucače.

I onda se sve otvorilo, Primorje je idući period dobilo sa 6:2, a nakon što je Marko Jelača jednu kontru okončao sjajnim  lobom za 7:6 bilo je to tek drugo vodstvo domaćina na utakmici u tom trenutku. Ubrzo su na sebe preuzeli odgovornost Riječani, Franković s dva i Barać s jednim pogotkom doveli su atmosferu do usijanja i odveli svoju momčad u posljednjih osam minuta s dva pogotka prednosti (10:8).