DRUGA POLUFINALNA UTAKMICA PH

Primorjaši vizirali finale, Franković ponovo u bazenu

Utorak, 23. travnja 2013. 22:31 Napisao/la  Ivan Jelić

Polufinalna utakmica PH: Mornar  - Primorje EB 6:11. Nikola Franković izbivao od rujna 2012. godine

Druga polufinalna utakmica prvenstva Hrvatske

MORNAR BRODOSPAS - PRMORJE EB 6:11 (2:5, 1:1, 3:2, 0:3)

Mali zimski bazen na Poljudu. Gledatelja 200.

Suci: Rak (Dubrovnik), Goreta (Šibenik).

MORNAR BRODOSPAS:  Bujas (10 obrana ), Burić, Marinić-Kragić 1, Dužević 1, Ćalić 2, Lozina, Stipić, Anić, Čagalj, Antonijević, Marelja 1, Matutinović 1, Ban, Butić

PRIMORJE EB: Vićan (11 obrana), Peroš, Franković, Krapić 1, De.Varga 1, Sukno 2, Muslim 1, Jelača 1, Da. Varga, Barač, Šetka, Garcia 3, Križanac, Buljubašić 2.

Igrač više: Mornar BS 6, Primorje EB  6

Realizacija igrača više: Mornar BS 1-6, Primorje EB 2-6

Peterci: Mornar BS -, Primorje EB 0/1

Vaterpolisti Primorja EB prema očekivanjima plasirali su se u finale Prvenstva Hrvatske nakon dvije utakmice. U utorak navečer u Splitu su bili bolji od Mornara BS sa 11:6. Prije početka susreta trener Mornara Brodospas Joško Kreković uručio je veliki buket cvijeća kapetanu Primorju EB Samiru Baraću za osvojenu titulu prvaka u regionalnoj Jadranskoj Triglav ligi. Kakav je bio početak, takav je bio i nastavak događanja na Poljudu.

Ishod je bio poznat unaprijed pa se dogodila "repriza" riječke utakmice iako dvostruko manje uvjerljivo je konačno slavlje Primorjaša. Domaći su igrači u početku utakmice uspjeli dva puta izjednačiti no Sandro Sukno, Marko Jelača i Petar Muslim donose Primorju mirnih 2:5 nakon prvih osam minuta.

Druga je dionica bila najsiromašnija golovima, a završila je 1:1. Sukno je bio strijelac za Primorje a Ćalić za Mornar pa se na veliki odmor otišlo sa 3:6.

Treću četvrtinu posebno će pamtiti pristalice Mornara BS. Osim što su taj dio igre dobili sa 3:2, uspjeli su prići na samo pogodak minusa (6:7). Bujas je uz to obranio peterac Javieru Garciji, koji je ipak u samoj završnici pretposljednje četvrtine pogodio za 6:8. U posljednjoj četvrtini Primorjaši su dodali gas i sa dva gola Ivana Buljubašića i jednim pogotkom Javiera Garcije stigli do očekivane pobjede.

Ono što posebno veseli jest povratak u bazen nekadašnjeg reprezentativca Nikole Frankovića koji je odigrao posljednje tri minute susreta i prve tri minute ove sezone kada je on u pitanju. Zbog ozljede ramena iz bazena je izbivao od rujna 2012. godine.

U srijedu u 18 sati na bazenu Mladosti na Savi gostuje Jug CO koji će u slučaju očekivanog slavlja gostovati na Bazenima Kantrida u prvoj finalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske 4. svibnja u 18 sati.