PH Primorjaši sjajnom završnicom slomili medvjede na Sveticama

Srijeda, 19. svibnja 2021. 22:40 Napisao/la  SC

Riječani su zbog gužve izazvane prometnom nezgodom na autocesti kasnili u Zagreb, ali ih to nije omelo da ostvare pobjedu i zakapariraju peto mjesto i Premier regionalnu ligu

Vaterpolisti Primorja EB

Prva liga vaterpolista, za 5. mjesto, 1. utakmica

MEDVEŠČAK – PRIMORJE EB 10:17 (5:4, 1:3, 2:4, 2:6)

Bazen na Sveticama. Bez gledatelja

Suci: Slaven Sivčević, Tomislav Copić

MEDVEŠČAK:  Jukić, Čagalj, Anzulović 2, Gavranić, Škaro, Šmić 1, Miljak, Šimunović 1, Krmek 5, Sirovec, Kaluđerović, Škiljić 1, Slade, Poropat.

PRIMORJE ERSTE BANK: F. Čubranić, Čunko 3, Burburan 2, Jovančević 1, Brubnjak 3 (1), Blažić, Vrbnjak 3, Rakovac, Augusti 2, Jurišić, Babić 1, Paparić 2, Olić, Car.

Realizacija igrača više: Medveščak 13 (5), Primorje EB 14 (6). Peterci: Medveščak -, Primorje EB 1 (1)

Vaterpolisti Primorja EB napravili su velik korak ka osvajanju petog mjesta i plasmana u Premier regionalnu ligu.

U prvoj utakmici odigranoj u srijedu kasno navečer u Zagrebu Riječani su uvjerljivo svladali Medveščak i sa sedam golova prednosti čekaju subotnji uzvrat u Rijeci.

Pitanje pobjednika momčad Igora Hinića riješila je sjajnom završnicom, 4:24 minute prije kraja treće dionice Jerko Anzolović doveo je Medveščak na gol zaostatka (8:9), Riječani su odgovorili serijom 6:1 i golom Noe Burburana 4 minute prije kraja četvrte dionice riješili dvojbe po pitanju pobjednika (9:15).

Domaćini su bolje otvorili utakmicu, nakon pet minuta igre na početku utakmice imali su 5:2, ali onda su Riječani uspjeli pronaći pravi ritam i golovima Brubnjaka, Augustija i Paparića prvo poravnali rezultat, a onda preko Vrbnjaka i još jednom Augustija preuzeli vodstvo koje do kraja susreta više nisu ispuštali iz ruku (5:7).

Kroz sve nedaće što su u minulom razdoblju prošli Riječanima niti ovaj put prema Zagrebu nije tekao glatko, utakmica je počela s debelim zakašnjenjem jer je Hinićeva momčad zapela u gužvi na autocesti prema Zagrebu zbog prometne nezgode kod Vrbovskog.

No, Riječani su na vrijeme javili da će kasniti pa su ih u Zagrebu – čekali.

Uzvratni susret igra se u subotu na Kantridi.