Premier liga: Tin Brubnjak predvodio vaterpoliste Primorja EB do pobjede protiv Mornara

Nedjelja, 17. rujna 2023. 20:24 Napisao/la  SC
Tin Brubnjak

Regional Premier liga, 2. kolo

MORNAR - PRIMORJE EB 9:15 (4:2, 1:4, 3:4, 1:5)

Bazen na Poljudu. Suci: Radičević i Blašković.

MORNAR: Kordić, Dragošević 1, Prezzi, Stojanac, Omrčen 3, Uvodić, Bjušelić 2, Buzdovčić 2, Čumbelić, Čurković, Penava, Gudurić 1, Vukašin, Dodoja.

PRIMORJE EB: M. Čubranić, Babić, Kadivec 1, Tončinić, Brubnjak 6, Brguljan, N. Čubranić 1, Babić 2, Burburan, Te Riele 4, Crippa 1, Franulović, Jurić, Doknić.

Poljudski sraz Mornara i Primorja EB pripao je Riječanima, koji su tako osvojili prve bodove u ovom natjecanju, nakon povratka iz A1 lige.

Utakmica je bila zanimljiva, a tri četvrtine i izjednačena s dobrim vaterpolom, puno osobnih pogrešaka i neizvjesnim ishodom sve do posljednjih osam minuta.

Mornarevci su silovito počeli, bolje otvorili, u zadnje dvije minute prve četvrtine dvama golovima Luke Omrčena stekli i dva gola prednosti (4:2).

U drugoj dionici gosti počinju preuzimati uzde u svoje ruke, serijom od četiriju uzastopna pogotka preokreću rezultat u svoju korist.

Od tada Riječani više nisu bili u rezultatskom minusu, ali nije niti domaćin dopuštao osjetnije odvajanje Hinićevih učenika.

U zadnjoj dionici, potpuni rasplet i apsolutna dominacija Primorja EB, Tin Brubnjak odigrao je sjajnu zadnju dionicu i čitavu utakmicu, Riječani su imali i značajno bolji postotak realizacije igrača više (44%) u odnosu na Mornar (29%), koji je imao smanjenu rotaciju jer su po tri osobne zaradili Omrčen, Uvodić, Ćurković i Gudurić.