FINAL FOUR KUPA Mladost u finalu bolja od Juga, žapci u Rijeci osvojili 10. Kup

Nedjelja, 24. siječnja 2021. 19:25 Napisao/la  SC
Vaterpolisti Mladosti
Vaterpolisti Mladosti Foto: HVS

Vaterpolisti Mladosti pobjednici su Kupa Hrvatske!

U završnoj utakmici Final Four turnira odigranog u bazenu na Kantridi mladostaši su pobijedili Jug AO 15:13 i deseti put od samostalnosti osvojili trofej namijenjen pobjedniku Kupa.

Nakon prve dvije četvrtine i početkom treće činilo se da Dubrovčani sve imaju u svojim rukama, imali su vodstvo 10:7, nekoliko uzastopnih napada s igračem više nisu uspjeli realizirati.

No, onda je uslijedio veliki preokret Zagrepčana predvođenih Konstantinom Kharkovom, koji je postigao čak sedam pogodaka iz devet udaraca na suparnička vrata.

Prvo je Kharkov poravnao na 12:12, nakon čega je Radu dodao svoj gol za vodstvo „žabaca“.

Kharkov je potom svojim novim pogotkom povećao prednost (14:13), a nakon što je Benić dvije minute prije kraja smanjio rezultat, Kharkov je sjajnu utakmicu zaključio još jednim pogotkom.

Točno 55 sekundi prije kraja utakmice Mladost je povela 15:13 i vremena da se Dubrovčani vrate u utakmicu više nije bilo.

Odličnu utakmicu odigrao je i vratar Mladosti Jerko Jurlina, ušao je u trećoj četvrtini i do kraja sakupio čak devet obrana.

JUG AO – MLADOST 13:15 (3:4, 6:3, 2:3, 2:5)