Mladost bolja od Primorja, Riječani dobivenu utakmicu izgubili na peterce

Nedjelja, 15. travnja 2012. 19:08 Napisao  Marko Babić

Polufinale doigravanja za prvaka: Mladost - Primorje EB 14:13-5m (9:9). U petoj seriji peteraca Josip Pavić obranio udarac Daniela Varge, Kristijan Milaković zaključio infarktnu utakmicu

MLADOST - PRIMORJE EB 14:13

Prva utakmica polufinala doigravanja za prvaka: Mladost - Primorje EB 14:13-peterci (2:2, 1:2, 2:1, 3:3, produžeci 0:1, 1:0).

Bazen na Savi.  Gledatelja: 350. Suci: Štampalija i Rak. Delegati: Prvan i Gojkov.

MLADOST: Pisk, Radu, I. Milaković 1, Letica 2, Pavičić, Živković, Udovičić 1, K. Milaković 3, Bebić, Gagulić, Hinić, Mallarach 1, Pavić, Bukić 1.

PRIMORJE EB: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić, De. Varga 1, Franković 3 (1), Muslim, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka 1 (1), Garcia 3, Radić, Buljubašić.

Igrač više: Mladost 14 (4), Primorje EB 6 (2). Peterci: Mladost -, Primorje EB 2 (2). Tri osobne pogreške: Letica (27'), Jelača (29').

Peterci: 9:10 (Franković), 10:10 (Hinić), 10:11 (Šetka), 11:11 (Mallarach), 11:12 (Muslim), 12:12 (Radu), 12:13 (De. Varga), 13:13 (Udovičić), 13:13 (Daniel Varga puca, brani Josip Pavić), 14:13 (K. Milaković).

Vaterpolisti Primorja EB poraženi su od Mladosti 13:14 u nevjerojatnoj utakmici u kojoj su ispustili dobiveni susret koji se na kraju prelomio u petercima nakon što je sjajni Josip Pavić obranio pokušaj Daniela Varge, dok je na drugoj strani Kristijan Milaković okrunio utakmicu pogotkom za pobjedu.

A sve je moglo biti bitno drugačije, Primorjaši su u čak dva navrata bili nadomak pobjede. Dvadeset i tri sekunde prije kraja utakmice Primorje EB imalo je pobjedu u rukama. Naime, Garcia je u posljednjoj minuti potegnuo i lopta se odbila od vratnice, plutala po zamišljenjoj crti, a suci su pokazali na centar (7:8). Prva  pobjeda u polufinalu bila je u rukama, a onda je Kristijan Milaković pomalo iz očaja 23 sekunde prije kraja potegnuo i pogodio za  8:8. Na drugoj strani bilo je vremena za još jedan napad, Nikola Franković pokušao je iz sve snage, ali lopta nije  pronašla željeni cilj.

Kada nije išlo nakon četiri četvrtine, prilika se ukazala u produžecima. Upravo je Daniel Varga donio prednost 9:8 polovicom prvog produžetka, te je na drugoj strani sjajno oteo jednu loptu. Riječani kao da nisu htjeli uzeti ponuđeno. Na drugoj strani Kristijan Milaković je osigurao peterce. Na sve to treba dodati i sjajne obrane Josipa Pavića koji je krajem drugog produžetka skinuo odlične pokušaje Petra Muslima i Daniela Varge. Na kraju svega nisu pomogli ni vatreni navijači Primorja EB, njih pedesetak, koji su uoči utakmice napravili odličnu atmosferu, a za vrijeme susreta bili su vjerna potpora.

{jb_blackbox-right}Ministar Jovanović na tribinama
Utakmicu Mladosti i Primorja EB došao je pogledati i ministar Željko Jovanović koji se od dolaska na novu funkciju našao u žarištu zanimanja zbog sukoba sa Zdravkom Mamićem i vrhuškom HNS-a. Jovanović je utakmicu odgledao u društvu Perice Bukića i Predraga Slobode. {/jb_blackbox-right}

Utakmica je zapravo u neizvjesnu završnicu ušla nakon što je Primorje EB propustilo kapitalizirati dva pogotka prednosti. Naime,  Garcia je u drugoj minuti treće četvrtine sjajno potegnuo za 5:3, a Mladost je djelovala  bezidejno u napadu. Ipak, Primorjaši nisu uspjeli otići na tri pogotka prednosti, Kristijan Milaković prvo je realizirao  igrača više za 4:5, a  onda je sjajni Josip Pavić s nekoliko odličnih obrana omogućio "žapcima" da preko Ivana Milakovića  odu u posljednju  četvrtinu u egalu.

Na otvaranju utakmice Nikola Franković bio je jedini koji je mogao pronaći put pored sjajnog Pavića. Kada je Boris Letica donio prednost Mladosti 3:2 na polovici druge četvrtine, a Duje Živković pogodio vratnicu u idućem napadu bilo je teško zaključiti da će uslijediti post domaćina koji je trajao deset minuta i 19 sekundi, a kojega je prekinuo Kristijan Milaković već spomenutim pogotkom za 4:5.

Krajem druge četvrtine zaiskrilo je i u bazenu, mladostaši su prvo tražili peterac nakon prekršaja nad Hinićem, dok su suci u idućem napadu na drugoj strani dosudili peterac kojega je realizirao Franković. Igor Hinić, Riječanin  u redovima Mladosti, poručio je sucima iz vode da ih ne kradu na vlastitom terenu.