Vaterpolisti Primorja EB slavili protiv Solarisa, Riječani treći put nadigrali Šibenčane

Subota, 13. ožujka 2021. 21:04 Napisao/la  KS

PRIMORJE EB – SOLARIS 11:9 (3:2, 1:3, 4:1, 3:3)

Bazen na Kantridi. Bez gledatelja.

Suci: Marko Matijević, Nenad Periš.

PRIMORJE EB: F. Čubranić, Burburan, N. Čubranić, Letica, Brubnjak, Blažić 2, Vrbnjak 2, Rakovac 2, Augusti 3, Jurišić, Babić, Pparić, M. Čubranić, Car 2.

SOLARIS: M. Šparada, Malenica, Goreta 4, Štrkalj 1, Kovalenko, Herceg 2, Kreković, Pelicarić, Penava 2, Bulat, Koprčina, Stahor, Štrkalj, T. Šparada.

Realizacija igrača više: Primorje EB 5-10, Solaris 2-8. Peterci: Primorje EB -, Solaris 1 (0).

Vaterpolisti Primorja EB nastavili su seriju svojih dobrih ovogodišnjih igara protiv momčadi iz svoga jakosnog razreda, Riječani su i treći put ove sezone svladali Solaris, što više sigurno ne može biti slučajno.

Šibenčani, koji su prije nekoliko dana iznenadili Jug AO na svom  bazenu, bili su ravnopravan suparnik samo u prvim dvjema četvrtinama, završnica utakmice apsolutno je protekla u znaku domaće momčadi, koja je, barem je takav ostao dojam, mogla i do uvjerljivijeg slavlja.

Riječani su bolje otvorili utakmicu, prvi pogodak za momčad trenera Igora Hinića postigao je Dario Rakovac, Penava je uzvratio na drugoj strani, ali je  Blažić donio novu prednost nakon krasno odigrane situacije s igračem više, a nakon što je Čubranić obranio peterac Pelicariću Augusti je pogodo za 3:1.

Šibenčani su izjednačili početkom druge četvrtine preko Štrkalja (3:3), poveli preko Gorete (3:4), Riječani su tada bez gola bili već devet minuta, post je prekinuo Ivan Vrbnjak, nakon deset minuta bez pogotka primorjaši su uspjeli izjednačiti rezultat (4:4).

Novi pogodak Gorete uoči „malog odmora“ u situaciji s dva igrača više u bazenu Šibenčanima je donio nešto malo mirniji nastavak utakmice.

Riječani su razinu svoje igre iznova podigli u trećoj dionici, odlični u obrani, s raspoloženim Čubranićem na vratima (ukupno 16 obrana) sjajno su odradili defanzivni posao i prava je šteta što u napadu nije bilo malo više koncentracije, ne bi ostali samo na pogocima Augustija i dva puta Rakovca (7:6).

No, pogotkom razigranog Svena Augustija ipak su domaćini uoči posljednje dionice stekli osjetniju prednost (8:6), podizanje intenziteta plivanja i agresivnosti u obrani ipak se isplatilo.

Početkom posljednje četvrtine Penava je na trenutak zakomplicirao situaciju, ali Vrbnjak svojim drugim golom i Car dvaput riješili su utakmicu bilo kakve rezultatske neizvjesnosti.