Liga prvaka: Jug i Primorje remizirali, Riječani osigurali prvo mjesto u skupini

Srijeda, 09. travnja 2014. 20:35 Napisao/la  P. M.

Susret 9. kola: Jug CO - Primorje EB 11:11 (1:0, 2:4, 3:4, 5:3). Strijelac za remi Juga bio je Miho Bošković četiri sekunde prije kraja. Pro Recco bolji od Olympiakosa, Jug vrlo daleko od Barcelone.

Vaterpolska Liga prvaka, Skupina A - 9. kolo

JUG CO - PRIMORJE EB 11:11 (1:0, 2:4, 3:4, 5:3)

Bazen u Gružu. Gledatelja 800.

Suci: Georgios Stavridis (Grčka) i Jaume Teixido (Španjolska). Delegat: Dejan Perišić (Srbija)

JUG CO: Bijač (13 obrana), Vranješ, Bošković 2 (1), Janović 3, Šutalo 2, Benić, Marković 1, Bušlje 1, Visković 1, Dobud 1, Marelja, Macan, Nižić

PRIMORJE EB: Vićan (6 obrana), Radu 2, Buljubašić, Krapić 2, De. Varga 1, Peroš, Muslim, Petrović, Da. Varga 2, Obradović 1, Šetka, Xavi Garcia 3, Jelovina

Igrač više: Jug CO 11 (8) Primorje EB 13 (7)

Peterci: Jug CO 1 (1) Primorje EB 0 (0)

Tri isključenja: Macan (28), Da. Varga (32)

Drama u Gružu! U posljednjoj sekundi susreta napadač Dubrovčana Miho Bošković postigao je gol za 11:11 i tako su se ponovno bodovi iz europskog okršaja Juga i Primorja podjelili. Nakon 9:9 na Kantridi u studenome, ponovno je superderbi pod okriljem LEN-a završio bez pobjednika. Riječanima je i remi bio dovoljan za osiguranje prvog mjesta u Skupini A, a Jug se od europske završnice oprostio i prije nego je utakmica u Dubrovniku započela. Sat ranije u Pireju počeo je ogled Olympiakosa i Pro Recca. Talijani su uvjerljivo slavili (12:6) i time uoči zadnjeg kola i domaćeg ogleda protiv slabašnog Egera vjerovatno vizirali Barcelonu.

Liga prvaka - Skupina A, 9. kolo
Jug CO - Primorje EB 11:11
Olympiakos - Pro Recco 6:12
Barceloneta - Eger 9:5
Poredak: Primorje EB 20, Pro Recco 16 i Barceloneta 16, Jug 14, Olympiakos 9, Eger 3 boda

U prvoj četvrtini dvoboja u Gružu pao je tek jedan pogodak. Njegov je strijelac u šestoj minuti bio Pavo Marković, a do tada nikako lopta nije htjela savladati oba vratara. Čak osam obrana u prvoj četvrtini skupio je Marko Bijač na domaćim vratima, bio je na razini i Frano Vićan s druge strane, obrane su radile svojski posao u prvih osam minuta. Jug je mogao voditi i s 2:0, da lob Nikole Janovića, njihovog najboljeg strijelca nije poništen zbog kontra-prekršaja Dobuda. Primorje je, dakako moglo i izjednačiti, no tome se ispriječio Marko Bijać. Drugu četvrtinu pogotkom je, i to prvim za Riječane tek u devetoj minuti otvorio Radu. Proigran od strane Daniela Varge, Radu je zabio sa svoje pozicije centra. Već u sljedećoj akciji zabio je iz peterca Bošković za 2:1, skrivio ga je Buljubašić na Marelji. Pokušavali su potom i jedni i drugi izvana, no Xaviju i Boškoviću jake udarce brane vratari. Najveće vodstvo Jug je imao u jedanaestoj minuti kada je Janović zabio za 3-1.

Tada je krenulo Primorje i do poluvremena povelo. Krapić, Xavi Garcia i Daniel Varga golom iz kontre, deset sekudni prije kraja poluvremena dovode Primorjaše u vodstvo. Zanimljivo je da su do te Vargine kontre i gola za 3-4 svi pogoci na utakmici bili postignuti u igri sa igračem više, osim jasno, Boškovićevog peterca. Primorje je naletom u drugoj polovici prvog dijela pokazalo kuda će utakmica ići u nastavku, sve do veličanstvenog Jugovog povratka.

Počelo je drugo poluvrijeme golom Krapića, dobru je utakmicu imao kapetan Primorja. Smanjio je Šutalo svojim prvim pogotkom, a Primorje na 4:7 dolazi golovima Xavija i Radua. Rumunjski je centar predivnom piruetom na dva metra srušio visoke Macana i Marelju i zabio za prvo veliko riječko odvajanje. Igralo se do kraja trećeg perioda gol za gol, najprije se Jug vraćao na 6-7 preko Dobuda i Bušlje, pa je na četiri sekunde prije kraja treće četvrtine Paulo Obradović fenomenalnom 'šraubom' postavio rezultat 6:8. Jugov povratak u posljednjoj četvrtini nije se mogao nagovjestiti, naprotiv. Riječani su igrali kontroliranu utakmicu, sve do posljednje dvije minute kada ih je nervoza stajala novog trijumfa u Dubrovniku. Inicijator povratka je Nikola Janović s dva dalekometna pogotka trasirao je put Jugu za izjednačenej, iako mu najprije Daniel Varga, golom također izvana, pa onda i Denes Varga nisu davali šansu za potpuni egal. Šutalo i Xavi postavili su na 9:11, a sve se vratilo na početak u posljednje trideset i dvije sekunde. Najprije Visković, pa onda iz spomenute akcije Bošković postavljaju na 11:11. Iako je Primorje imalo napad do četiri sekunde prije kraja. vratar Bijać odlično je uposlio Boškovićakoji se othrvao riječkoj obrani i zabio za konačan rezultat.