Kvalifikacije za Ligu prvaka: Primorje pobijedilo Vouliagmeni puno lakše od očekivanog

Petak, 11. listopada 2013. 20:26 Napisao/la  Patrik Mršnik

Skupina E, 1. kolo: Primorje - Vouliagmeni 10:3 (2:1, 3:0, 4:1, 1:1). Pokazali su Riječani lijepu igru i sa pedeset posto snage, pa velikog umora nema prije subotnje (19.30) utakmice protiv Acquachiarre

Drugi kvalifikacijski krug Lige prvaka - Skupina E, 1. kolo

PRIMORJE EB - VOULIAGMENI 10:3 (2:1, 3:0, 4:1, 1:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja 300.

Suci: Nenad Goljanin (Srbija) i Jaime Teixido (Španjolska). Delegat: Dragan Rajević (Crna Gora)

PRIMORJE EB: Vičan (10 obrana), Radu, Peroš, Krapić 2, De. Varga 2, Sukno 1, Muslim 1, Petrović, Da. Varga, Obradović 2, Šetka, Xavi Garcia 2, Čubranić

VOULIAGMENI: Tsalkanis (9 obrana), Mylonakis, Gouvis, Velonais, Elmisian, Koulierakis, Afroudakis 2, Karountzos, Chrysospathis, Miralis 1, Tigas, Masmanidis, Zerdevas

Igrač više: Primorje EB 12 (7) Vouliagmeni 8 (1)

Peterci: Primorje EB - (-) Vouliagmeni - (-)

Praćeni glasnom podrškom tridesetak Krimejskih feštara Primorjaši su se neočekivano lako prošetali u prvoj utakmici kvalifikacijskog turnira Lige prvaka. Nominalno najjači protivnik u skupini, grčki Vouliagmeni, na Kantridi nije pokazao puno postigavši samo tri pogotka. Utakmica je obilovala grčkim isključenjima koje su Riječani mahom koristili u igri s igračem više. Čak su sedam pogodaka postigli domaćini u takvom razvoju događaja, dok su Grci iskorisitili tek svoju jednu priliku u brojčano nejednakoj igri.

Krenula je utakmica s mnogo promašaja s obje strane, povelo je Primorje tek nakon tri minute igre pogotkom Denesa Varge nakon krasnog i već uigranog proigravanja s Obradovićem za drugog centra. Forsirali su možda čak i previše igrači Ivana Asića u prvom peridou utakmice takve akcije, mnogo je lopti završavalo za kapetana Krapića, a samo je još jednu u prvoj četvrtini uspio zabiti. Potpuno je bila izigrana obrana Vouliagmenija za 2:0 nakon što je Denes Varga na dva metra nenadano za goste uposlio Krapića. Jedini pogodak gostiju u prvih sedamnaest minuta susreta zabio je Miralis iz daljine. Zamalo je i tu akciju bio zaustavio Vičan, no prošla je lopta taman prije nego što je 'hobotnica' Riječana stigla spojiti ruke.

Vičan je u utakmici bio nepremostiva prepreka za gostujuće napadače, sve je branio do te sedamnaeste minute kada pogodak, također iz daljine, postiže rutiner Afroudakis, prekaljeni grčki internacionalac. Sve ostalo prikazano u bazenu moglo se vidjeti samo od Primorja. U drugoj četvrtini sva su tri pogotka Primorja postignuta gotovo na isti način, s igračem više nakon dodavanja na stranu. Dva je puta zabio Xavi Garcia sa svoje desne strane na slabo postavljenu obranu Vouliagmenija. Prije njega u strijelce se za 3:1 upisao i Muslim.

Nastavilo se tako i u trećoj, nakon što je po ustaljenom običaju na bazen došao riječki gradonačelnik. Ušao je gradonačenik, ali i Sandro Sukno koji odmah po uplivavanju u bazen postiže pogodak za 6:1. Tada je utakmica potpuno ispala iz ruku Grka, koji se nisu mogli snaći u obrani, a lavovski dio posla odrađivali su centri Krapić i Radu na koji su gotovo u svakom napadu iznuđivali isključenja. Jalovi pokušaji Miralisa i Afroudakisa iz daljine završavali su ili u Vičanovim rukama ili daleko pored vrata. Bili su protivnici Primorja vrlo bezidejni, što očitava i konačni rezultat susreta.

U posljednjoj četvrtini igra je izgledala vrlo sporo, vratari su se razbranili, a igrači samo čekali posljednji zvuk sirene i odlazak prema svlačionicama. Obradović i Afroudakis pogodili su po jednom sa svake strane za konačnih, velikih 10:3 za Primorje.

Put prema prvom mjestu u skupini sada je širom otvoren. Pokazali su Riječani lijepu igru i sa pedeset posto snage, pa velikog umora nema prije subotnje (19.30) utakmice protiv Acquachiarre.

Skupina E, 1. kolo

WASPO HANNOVER - ACQUACHIARA NAPOLI 10:13 (2:4, 0:3, 2:3, 6:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja 100.

Suci: Irfan Sadekov (Rusija) i Akif Uz (Turska). Delegat: Dragan Rajević (Crna Gora)

HANNOVER: Kong (6 obrana), Polverino, Bukowski 3 (2), Schwarz, Preuss 1, Kleine, Immermann, Pickert 1, Haarstick, Toth 2, Bolovic 1, Paunovic 2

ACQUACHIARA: Kačić (12 obrana), Postiglione, Mattiello 1, Luongo 2, Galletta 2, Petković 4 (1), Gambacorta 1, Ferrone, Saviano 1, Drašković, Di Costanzo 2, Sadovy, Lamoglia

Igrač više: Hannover 7 (2) Acquachiara 10 (8)

Peterci: Hannover 2 (2) Acquachiara 1 (1)

Tri isključenja: Preuss (26)

U drugom susretu riječke skupine E napuljska Acquachiara očekivano je svladala Hannover. Četiri je pogotka postigao Antonio Petković u utakmici koju je odlučila visoka realizacija talijanskog igrača više, ali i raspoloženi vratar Miro Kačić koji je skupio dvanaest obrana.

U subotu se od 19.30 sastaju pobjednici - Primorje i Acquachiarra, dok nakon njih (21) igraju Hannover i Vouliagmeni.

Fotogalerija (Primorje - Vouliagmeni): Pixsell