KUP HRVATSKE U VATERPOLU

Primorje EB pobijedio Medveščak

Subota, 14. prosinca 2013. 19:21 Napisao/la  Patrik Mršnik

Četvrtfinale: Medveščak - Primorje EB 5:27 (0:4, 2:8, 1:8, 2:7). Riječani će u polufinalu igrati protiv Jadrana

Četvrtfinale Kupa Hrvatske

MEDVEŠČAK - PRIMORJE 5:27

Medveščak - Primorje EB 5:27 (0:4, 2:8, 1:8, 2:7). Bazen Utrine. Gledatelja: 50. Suci: Kuzmanić (Split), Rončević (Šibenik).

MEDVEŠČAK: Selem (5 obrana), Anđelić 1, Stojanović, Škorić, T. Jelavić 1, Lazić, M. Jelavić, Tomašek, Kolar 1, Lovrić, Lipar, Samodol 2, Slade, Šarić.

PRIMORJE EB: Vićan (6 obrana), Radu 3, Mudražija 1 (1), Krapić 4, De. Varga 4 (1), Sukno 3, Muslim 1, Petrović, Da. Varga 2, Obradović 3, Šetka 1, Garcia 2, Jelovina (3 obrane), Buljubašić 3.

Tri isključenja: Tomašek (24')

Igrač više: Medveščak 8 (2), Primorje EB 14 (12).

Peterci: Medveščak -, Primorje EB 2 (2).

Hrvatska - Mađarska u Šibeniku
U subotu je objavljeno da su čelnici HVS-a odlučili da se utakmica 3. kola Svjetske lige između Hrvatske i Mađarske odigra 14. siječnja u Šibeniku. Kao mogući domaćini spominjali su se Rijeka i Dubrovnik.

Vaterpolisti Primorja EB nisu imali previše problema u četvrtfinalu Kupa Hrvatske te su izborili plasman u polufinale Final Foura Kupa u kojem će igrati protiv Jadrana koji je svladao POŠK 12:11.

Rezultatska neizvjesnost postojala je samo u prvih minutu i 15 sekundi kada je Buljubašić zabio prvi gol. Domaćin je na svoj prvi gol čekao do 13. minute kada je Samodol zabio za 1:8.

Bila je to samo dobra provjera pred ono što će uslijediti idućeg vikenda (21. i 22. prosinca),  na bazenu na Savi u Zagrebz održat će se Final Four Kupa Hrvatske.