Vaterpolistice Primorja poražene u polufinalu

Petak, 23. studenog 2012. 15:58 Napisao/la  Ivan Milatić

Polufinale Kupa Hrvatske za vaterpolistice: Bura - Primorje 15:6 (4:1, 2:0, 4:1, 5:4). U finalu Bura će igrati protiv Mladosti koja je pobijedila Jug 22:5

BURA - PRIMORJE 15:6

Polufinale Kupa Hrvatske za vaterpolistice: Bura - Primorje 15:6 (4:1, 2:0, 4:1, 5:4). Bazen SRC Mladost. Gledatelja: 50. Suci: Curić (Dubrovnik), Matijević (Zagreb).

BURA: Barišić, Vuković 7, Vučković 1, Bokalšek, Kezić, Altamirano, Brnas 4, S. Butić 2, Palić, I. Butić, Jovanović, Tanasković, Trhoj.

PRIMORJE: Skračić, Malet, Vrcelj, Premuš 5, Rerečić, Saftić, Zekan 1, Anđelić, Rabar, Kraljić, Hibšer, Jukica, Stražičić, Knežević.

Igračica Više: Bura 6 (8), Primorje EB 4 (11). Peterci: Bura -, Primorje 0 (1).

Vaterpolistice Primorja EB nisu pružile niti dostojan otpor splitskoj Buri u polufinalu Kupa Hrvatske, ako se pritom izuzme posljednja četvrtina. Splićanke su očekivano slavile s visokih 15:6 i u finalu u 12 sati u subotu igrat će protiv Mladosti koja je pobijedila Jug 22:5.

U prvoj četvrtini primorjašice su se još kako, tako držale. Kada je Andrea Premuš smanjila na 1:2 u četvrtoj minuti, za neupućene neka nada možda je i postojala. Problem je nastao već dvije minute kasnije kada je Premuš zaradila drugo isključenje i morala se "čuvati" do kraja utakmice.

Do posljednjeg sučeva zvižduka jedina zadaća za primorjašice je bilo limitirati štetu. Premuš i Primorje na drugi su pogodak čekale do 19. minute, tada je na semaforu svijetilo 2:7. Do kraja treće dionice, simultankom najbolje strijelkinje susreta Jelene Vuković Bura odlazi na 10:2.

Posljednja četvrtina igrala se bez obrana, rezultat svega je devet pogodaka, a ono što je zanimljivo jest da je Jelena Vuković sama postigla pogodak više od cijele ekipe Primorja.  Prvi polufinalni dvoboj bio je još više jednosmjeran jer je domaća Mladost deklasirala Jug sa 22:5. Kuriozitet predstavlja činjenica da je svih pet pogodaka za gošće postigla Martina Nadilo.