TREĆA UTAKMICA FINALA

Jug CO - Primorje EB 9:7, Dubrovčanima titula

Nedjelja, 29. travnja 2012. 20:14 Napisao/la  M. B.

Riječani ponovo nisu iskoristili odlično otvaranje, Denes Varga kod vodstva 3:1 nije iskoristio peterac CO

JUG CO - PRIMORJE EB 9:7

Treća utakmica finala doigravanja prvenstva Hrvatske u vaterpolu: Jug CO - Primorje EB  9:7 (2:3, 3:2, 2:0, 2:2). Bazen Gruž. Suci:  Gomez i Savarese (oba Italija). Delegat: Gojkov. Supervizor: Bebić.

JUG CO: Vićan, Vranješ, Sutić, Janović 2, Joković 2, Pavlović, Marković 1, Bušlje 1, Karać, Dobud 1, Macan, Obradović 2, Perčinić.

PRIMORJE EB: Car, Glavan, Paškvalin 1, Krapić 1, De. Varga 2, Franković 1, Muslim 1, Jelača, Da. Varga, Barać, Šetka, Garcia 1, Radić, Buljubašić.

Igrač više: Jug CO 12 (7), Primorje EB 12 (3). Peterci: Jug CO -, Primorje EB 1 (0).

Tri isključenja: Marković (23'), Macan (27'), Buljubašić (28'), Bušlje (29'), Obradović (30').

Vaterpolisti Juga CO prvaci su Hrvatske. Kada je Paolo Obradović tri minute prije kraja utakmice zabio pogodak za 9:6 bilo je jasno da će Jug u nedjelju na domaćem bazenu proslaviti 50. trofej u povijesti, četvrti put uzastopce osvojiti naslov prvaka Hrvatske, osmi puta u posljednjih devet godina.

Zadnju šansu za eventualni povratak Riječani su upropastili kada su pri rezultatu 7:9 i napadu s igračem više uspjeli izgubiti loptu. Ponovo je u igri primorjaša bilo previše tehničkih pogrešaka unatoč što su još jednom sjajno otvorili utakmicu akcijama koje su okončali Ivan Krapić i Javeir Garcia (0:2), a Franković je  realizirao igrača više za 1:3. I onda je uslijedila nova prilika, Paškvalin je sjajno izborio peterac, ali pokušaj Denesa Varge zaustavila je greda i umjesto tri gola prednosti, Janović je 17 sekundi prije kraja prve četvrtine smanjio na 2:3. Klasična riječka priča u ovogodišnjem finalu. Kada se na sve nadodao i sjajni Frano Vićan za primorjaše nije bilo spasa.

{jb_blackbox-right}Roje na tribinama, Zubović isključen
Zoran Roje, vođa stručnog stožera Primorja EB, treću utakmicu gledao je s tribina nakon što je u završnici drugog susreta isključen zbog protesta. Mirno nije bilo ni u trećem susretu, kod 6:7 primorjaši su krenuli po izjednačenje, ali su talijanski suci pokazali prekršaj u napadu. Na riječkoj klupi došlo je do erupcije nezadovoljstva, Andrija Zubović, fizioterapeut, otrčao je do talijanskog djeljitelja pravde i objasnio mu što Riječani misle o odluci, zaradivši pritom isključenje.{/jb_blackbox-right}

Muslim je na otvaranju druge četvrtine preciznim udarcem iz velike udaljenosti vratio dva pogotka prednosti (2:4), a Joković je zabio na drugoj strani s igračem više. Garica je zatim matirao Vićana, ali pogodak nije priznat jer je ranije Damiru Glavan suđen prekršaj. Na drugoj strani Janović koristi igrača više i pogotkom četiri minute prije poluvremena donio je prvo izjednačenje na utakmici (4:4). Primorje ponovo nije zabilo iz izgledne situacije, Buljubašić je kod 4:4 u situaciji s dva igrača više iz neposredne blizine promašio cijeli gol! Ispada da je Vićana bilo lakše svladati iz daleka, Denes Varga donio je 4:5, a Vićan u idućem napadu ponovo obranio pokušaj Šetke iz izgledne situacije.

No, na kraju Riječani nisu uspjeli sačuvati prednost na poluvremenu, Dobud je sedam sekundi prije kraja druge četvrtine donio izjednačenje 5:5. Ubrzo je Jug pobjegao na 7:5, a Primorje je u napadu s igračem više dvaputa pogodilo okvir vratiju, Denesa Vargu i Samira Baraća zaustavila je vratnica.  Kako je vrijeme odmicalo postajalo je jasno da Riječani nemaju snage za povratak u utakmicu.