Jug CO - Primorje EB 13:12, u nedjelju treći susret; Asić: Možemo slaviti u trećoj utakmici

Subota, 28. travnja 2012. 20:25 Napisao/la  SC

Nekoliko sekundi prije kraja utakmice Dubrovčani su dobili priliku s igračem više, Nikola Janović zabio je za 13:12 i vodstvo Juga 2:0 u finalnoj seriji

JUG CO - PRIMORJE EB 13:12

Druga utakmica finala doigravanja prvenstva Hrvatske u vaterpolu: Jug CO - Primorje EB 13:12 (2:3, 3:3, 3:3, 5:3). Bazen Gruž. Suci: Severo i Riccitelli (oba Italija). Delegat: Grbin. Supervizor: Bebić.

JUG CO: Vićan, Vranješ, Sutić, Janović 4, Joković 2, Pavlović, Marković, Bušlje 2, Karać 1, Dobud 1, Macan, Obradović 3, Perčinić, Goreta.

PRIMORJE EB: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić 2, De. Varga 2, Franković, Muslim 1, Jelača, Da. Varga 3, Barać 1, Šetka, Garcia 3, Radić, Buljubašić

Igrač više:Jug CO 15 (9), Primorje EB 10 (5). Peterci: Jug CO -, Primorje EB -.

Vaterpolisti Primorja EB poraženi su u drugoj utakmici finala doigravanja protiv Juga CO u kojoj su ponovo uspjeli ispustiti veliku prednost. Nekoliko sekundi prije kraja utakmice Dubrovčani su dobili priliku s igračem više i Nikola Janović zabio je za 13:12 i vodstvo Juga 2:0 u finalnoj seriji. Treća utakmica na rasporedu je u nedjelju u 19 sati i Jug ima priliku osvojiti naslov.

Zapravo je nevjerojatno kako primorjaši nisu iskoristili inertno i prestrašeno lice domaćina u prve dvije četvrtine. Kao i na Kantridi, Riječani su na otvaranju lakoćom "bušili" Vićana, pogodak Denesa Varge označio je prednost od četiri gola (2:6). Ali sve se to vrlo brzo istopilo, Janović je prije kraja druge četvrtine okončao seriju domaćina 3:0 za samo jedan pogodak zaostatka 5:6.

{jb_blackbox-right}Asić: Pokazali smo da vrijedimo
Primorjaši su imali za čime žaliti nakon prve utakmice, iako u konačnici optimizam nije napustio Riječane.
- Pokazali smo koliko vrijedimo i ne vidim razloga zašto ne bi pobijedili u nedjelju. U Dubrovnik smo došli pobijediti. Već u prvoj utakmici u Gružu smo bili itekako blizu - istaknuo je Ivan Asić, trener Primorja EB za dubrovački Vjesnik.

{/jb_blackbox-right}

Primorjaši su ipak uspijevali držati korak, Barać i Daniel Varga u trećoj četvrtini donijeli su ponovo dva pogotka prednosti Riječanima (7:9), ali Janović u posljednjim sekundama treće i Obradović na otvaranje četvrte četvrtine vratili su rezulat u egal. Joković je golom za 11:10 donio tek drugo vodstvo Jugu na utakmici, a u tim trenucima Riječane je u igri držao sjajni Javier Garica s dva dalekomenta projetkila.

Riječani su ujedno 50 sekundi prije kraja susreta imali napad, ali Jug se obranio, dok je Janović na drugom kraju zabio za konačnih 13:12.