JADRANSKA LIGA

Vaterpolisti Primorja obavili formalnost u Šibeniku

Subota, 16. studenog 2013. 19:47 Napisao/la  Patrik Mrsnik izvješćuje iz Šibenika

Triglav Jadranska liga: Šibenik - Primorje 7:23 (0:6, 2:4, 2:7, 3:6)

Triglav Jadranska liga - 7. kolo

ŠIBENIK - PRIMORJE EB 7:23 (0:6, 2:4, 2:7, 3:6)

Bazen u Crnici. Gledatelja 150.

Suci: Milivoj Bebić i Branko Banovac (obojica Split)

ŠIBENIK: Sučić (9 obrana), Perkov 1, Perić, Belamarić 1, Štrkalj, Bašić, Rončević 2, Erak 2, Seferović, Bulat, Nimac 1, Petković, Jukić, Rak

PRIMORJE EB: Jelovina (8 obrana), Radu 6, Peroš 2, Krapić, Mudražija 2, Sukno 2, Muslim 5 (1), Petrović, Rakovac, Obradović 2, Šetka 2, Xavi Garcia 2, Čubranić, Vrlić

Igrač više: Šibenik 12 (4) Primorje EB 11 (5)

Peterci: Šibenik 0 (0) Primorje EB 1 (1)

Tri isključenja: Vrlić (28)

Vaterpolisti Primorja ubilježili su i sedmu pobjedu na ne pretjerano teškom gostovanju u Šibeniku, u sklopu Jadranske lige. Iako bez četvorice standardnih prvotimaca - braće Daniela i Denesa Varge te Buljubašića i Vićana, nisu Riječani imali težak zadatak na bazenu u Crnici.

Trener Ivan Asić tražio je ozbiljnost, kao i prije svakog ogleda, pa je stoga i rezultat na semaforu bio očekivan. Šibenčani pak ni u sedmom nastupu nisu uspjeli doći do pobjede, imaju izabranici Denisa Šupe tek jedan bod, ostvaren u prošlom kolu kod Medveščaka (8-8). Primorju je utakmica u Crnici poslužila kao izvrsna provjera uoči gostovanja u Barceloni, sljedeće srijede u sklopu prvoga kola Lige prvaka. Uigravana je taktika, isproban napadački šut koji je protiv Szolnokija u posljednjem ogledu malo 'štekao' - ovoga su puta riječki vaterpolisti bolje namjestili nišanske sprave.

Podrška šibenskih Funcuta
Iako se u Krešimirovu gradu danas igra gradski košarkaški derbi između GKK Šibenika i Šibenik JBŠ-a domaći vaterpolisti imali su podršku dvadesetak navjernijih navijača - šibenskih Funcuta. Imali su oni danas mini-turneju, budući su pohodili i ženski košarkaški dalmatinski derbi između Šibenika i Zadra te muški odbojkaški duel Šibenika i Karlovca.

Prvi pogodak postigao je Muslim nakon brze kontre sa Suknom nakon isključenja Eraka. Dva je puta udarce Riječana (Radu, Sukno) zaustavljala greda nakon 'žabice' pa su gosti mogli u prvoj četvrtini stvoriti i veću rezultatsku prednost. Drugi je pogodak također pao na kontru, kada je na polovici prve četvrtine strijelca Radua proigrao Petrović. Šibenčani na početku nisu imali rješenja za kvalitetnije akcije pa je mladi splitski vratar Jelovina na gostujućim vratima bio gotovo potpuno besposlen. U petoj minuti već je bilo 0:3, a drugi se puta u strijelce iz 'zaleđa' upisao Radu. Domaća obrana stajala je vrlo duboko, na gotovo četiri metra ispred vratara Sučića, pa Muslimu nije bilo teško uplivati na poziciju centra i pogoditi iz neposredne blizine za 4-0. Utakmica je već nakon prvih pet minuta poprimila očekivan, jednosmjeran ton. Sedma minuta, igrač više - prvi pogodak Nina Mudražije na susretu. Brza akcija odmah nakon izbačaja izrodila je peti riječki pogodak. Konačan rezultat prve četvrtine postavio je dalekometnim udarcem Paulo Obradović, petnaest sekundi prije kraja.

Kvar na semaforu Crnice produljio susret
Neobične se stvari u sportu događaju svakodnevno. Ne nestaje struje samo na stadionu Kantrida, ostao je bez napajanja i semafor na šibenskom bazenu. Igrala se prva minuta posljednje četvrtine kada se semafor ugasio, što je natjeralo vaterpoliste na novu rundu udaraca prema svojim golmanima, kako bi mišići ostali u radnoj temperaturi. Susret je nastavljen nakon desetak minuta i uspješno priveden kraju.

Šibenčani su drugu četvrtinu otvorili prvim pogotkom, nakon pola minute igre. Isključenje Xavija Garcije u gol je pretvorio Bašić. Nedugo nakon postigli su domaćini i drugi gol nakon što je udarac Rončevića pobjegao Jelovini. Po prvim trenucima druge četvrtine nije se moglo znati tko je dominantan, u nekoliko su akcija Šibenčani podigli ritam obrane, no njihov je nešto jači tempo bio kratkog vijeka. Radu je postavio na 7-2, čime je inicijativa domaćina za hvatanjem priključka splasnula. U naredne dvije minute rezultat su iz laganih akcija popravljali Muslim i Sukno, nije bilo previše potrebe za nadigravanjem ionako trome domaće obrane. Prvu je obranu šibenski vratar Sučić upisao u 13. minuti kada ga iz blizine nije uspio savladati kapetan Krapić. Do poluvremena rezultat je još povećao Xavi Garcia, izrađenom akcijom za njega s desne strane. Vrlo zasluženo, suvereno i znalački Primorje je s deset pogodaka u prvih šesnaest minuta pokazalo tko je glavni u bazenu.

Drugi dio susreta počeo je u istom tonu, dva je puta sa svoje pozicije pogodio Radu, između njega 'upleo' se Belamarić za treći šibenski gol na susretu. Kanonadu je u 18. minuti nastavio Šetka zabivši gol 'kroz uši' Sučiću za 13-3, da bi minutu poslje pogodio i četrnaesti pogodak nakon kontre. Bilo je teško brojati pogotke, pisati strijelce, budući da su Primorjaši u nastavku ubacili u još jednu brzinu više. Pogocima Muslima iz peterca i Sukna iz jedne od brojnih kontri nakon dvadeset minuta na semaforu je stajalo 16-3.

Posljednju je četvrtinu svojim prvijencem otvorio Peroš, dok se za domaću momčad u strijelce šest minuta prije kraja susreta po drugi puta upisao Rončević. Devetnaesti gol u mreži Šibenika zabio je, i sam iskreirao Obradović. Treće je isključenje potom zaradio Vrlić, u svom debiju u seniorskoj momčadi Primorja. Pogodak je iz situacije s igračem više postigao Nimac. Razliku od četrnaest pogodaka uspješno je zadržao Cosmin Radu svojim šestim zgoditkom (20-6). Do kraja susreta igralo je samo Primorje, a zabijali Xavi, Peroš i Mudražija za uvjerljivu pobjedu vaterpolista Ivana Asića.

Šibenik je apsolviran, Barceloneta je na rasporedu u srijedu (19.15 sati) uz prijenos iz luke katalonskog grada na Sportskoj televiziji.