Jadranska liga: Vaterpolisti Primorja EB kod Medveščaka odradili pucački trening

Subota, 11. siječnja 2014. 19:21 Napisao/la  Patrik Mršnik

Utakmica 11. kola: Medveščak - Primorja EB 5:16.  Razlika između dva protivnika bila je 'dan-noć', što se vidjelo i po konačnoj razlici pogodaka

Triglav Jadranska liga - 11. kolo

MEDVEŠČAK - PRIMORJE EB 5:16 (0:3, 1:3, 2:5, 2:5)

Bazen u Utrinama. Gledatelja 100. Suci: Vlašić (Zagreb) i Bojanić (Kopar). Delegat: Kučinić (Zagreb)

MEDVEŠČAK: Selem (9 obrana), Stojanović, Anđelić, Škorić, T. Jelavić, Lazić 1, M. Jelavić 1, Tomašek, Kolar, Geratović 2, Lipar, Lovrić, Slade, Šarić 1

PRIMORJE EB: Vićan (4 obrane), Radu 3, Peroš, Krapić, Mudražija, Sukno 3, Muslim 4, Petrović, Obradović 1, Šetka 2, Xavi Garcia 1, Jelovina (5 obrana), Buljubašić 2

Igrač više: Medveščak 4 (1) Primorje EB 11 (7)

Peterci: Medveščak - (-) Primorje EB - (-)

Tri isključenja: M. Jelavić (28)

Kao što se i očekivalo, Primorjaši su odradili lakši plivačko-pucački trening u Utrinama protiv Medveščaka. Najzanimljiviji trenutak prvoga dijela dogodio se dvadeset i dvije sekunde prije njegova kraja kada je Franko Geratović konačno uspio savladati Duju Jelovinu za konačan rezultat prvog poluvremena 1:6. Prije toga Radu je pogodio triput, a pridodali su mu se Sukno, Muslim i Buljubašić s po jednim golom. Po već ustaljenoj rutini, nakon teške utakmice u Reccu prigodu je na vratima dobio mladi Jelovina, no tek od druge četvrtine. U prvom je periodu Frano Vićan, heroj iz Recca, sakupio četiri obrane.

Domaćin iz Zagreba se shodno svom renomeu obrambeno postavio u odnosu na goropadne goste koji su s tridesetak posto objektivne snage zadavali dosta problema momčadi iz Utrina. Obrana podjednako stabilna kao u najboljim ostvarenjima Riječana, napad dosta efikasan, iako se u prvom djelu domaći vratar Selem istaknuo s pet vrlo dobrih obrana. Utakmicu u Utrinama došlo je pogledati svega nekoliko desetaka vaterpolskih zaljubljenika, nije ogled s jednom od najboljih momčadi svijeta u vaterpolskom sportu privukao više gledatelja na bazen.

I nastavak susreta Primorje otvara pogotkom s igračem više kojega postiže Sukno, no već u sljedećem napadu Geratović ponovo zabija za 2:7. Pucački trening se nastavio, momčad Primorja iako bez braće Varga u sastavu pokazala je svoju moć. Muslim je zabio za ponovno odvajanje na šest pogodaka razlike. Primorjašima je susret protiv Medveščaka poslužio kao izvrsno rasplivavanje i preslagivanje u redovima. Nije stoga razlika u pobjedi Riječana bila toliko velika kao u kup-susretu prije mjesec dana (27-5), no i s relativno umornim momcima Ivana Asića Zagrepčani su imali velikih problema. Pet minuta prije kraja trećeg perioda Marko Jelavić iskoristio je prvog 'igrača više' za 3:8, isto je učinio Sukno za svoj treći pogodak u sljedećoj akciji. Do kraja treće četvrtine zabijali su još Šetka i Buljubašić.

Zagrepčanima je, u preslici gotovo svih dosadašnjih međusbonih ogleda u posljednje vrijeme pred golom Primorja nedostajalo odlučnosti, ali i smislenosti. U nebrojenom nizu akcija prije konačnog udarca prema vratima Medveščaka bi stigla sirena koja označuje kraj napada, što se Primorju nije dogodilo puno puta u tijeku čitave sezone. Razlika između dva protivnika bila je 'dan-noć', što se vidjelo i po konačnoj razlici pogodaka koja je do kraja susreta još narasla. Lazić i Šarić strijelci su bili za domaću momčad dok su riječku stranu liste strijelaca podebljali Muslim i to dvaput, Obradović, Šetka i riječki Španjolac Xavi Garcia.