JADRANSKA LIGA

Primorje EB upisalo osmu pobjedu

Subota, 15. prosinca 2012. 21:59 Napisao  Marko Babić

Primorje EB - Medveščak 20:6. Susret u kojem su Riječani popravili ionako impresivnu gol razliku

Jadranska liga

PRIMORJE EB - MEDVEŠČAK 20:6

Utakmica 8. kola: Primorje EB - Medveščak 20:6 (4:1, 6:1, 6:3, 4:1). Bazen Kantrida. Gledatelja: 300. Suci: Laginja (Koper), Goreta (Šibenik).

PRIMORJE EB: Vićan, Obradović 2, Paškvalin 3, Krapić 1, Peroš, Sukno 5 (1), Muslim 2, Jelača 1, Da. Varga 1, Barać 2, Šetka 1, Garcia 1, Križanec, Buljubašić 1.

MEDVEŠČAK: Selem, Tomašek, T. Jelavić, Blažević, Capan, Strukan, M. Jelavić, Maras 1, Vegar, brlečić 3, Samodol, Jukić, Šarić 2.

Igrač više: Primorje EB 10 (6), Medveščak 4 (2). Peterci: Primorje EB 1 (1), Medveščak  -.

Vaterpolisti Primorja EB okončali su kalendarsku godinu na domaćem terenu svladavši Medveščak s uvjerljivih 20:6. Bila je to osma pobjeda Primorja u Jadranskoj ligi, susret u kojem očekivana pobjeda Riječana u niti jednom trenutku nije dolazila u pitanje i zapravo su samo dodatno popravili ionako impresivnu gol razliku.

Upravo je zato zanimljivije naglasiti dvije neiskorištene kontre Krapića i Garcije, dok Buljubašić s dva metra nije iskoristio igrača više u drugoj četvrtini. Kiša golova između ovih poteza ionako je bila očekivana, Medveščak je prvi pogodak postigao dvije minute prije kraja prve četvrtine.

Primorjaši su u nastavku nastavili puniti mrežu gostiju, Medveščak je pak zabio preko Brlečića kojem je na dva metra prvo ispala lopta, a onda je Frano Vićan obranio. Tek iz trećeg pokušaja iz neposredne lopte Brlečić je zabio pogodak. U nizu pogodaka treba istaknuti sjajan potez Sandra Sukne koji je šest sekundi prije kraja treće četvrtine, bez gledanja potegnuo za 16:5.

U posljednjoj četvrtini priliku su dobili Luka Križanec i Duje Peroš. Križanec se dobro snašao na vratima i ima nekoliko zapaženih obrana, dok Duje Peroš nije uspio postići pogodak iz kontre u kojoj je izbio sam pred vratara.

U završnici susreta vaterpolisti Medveščaka su se prestali vraćati u obranu ostavivši Primorju igrača više i čekajući kontru. Nakon nekoliko pogrešaka na obje strane, Primorje nije realizirao priliku za dvadeseti pogodak i Zagrepčani su napokon dočekali kontru koju je realizirao Maras. Na drugoj strani Fran Paškvalin se ipak oslobodio i zabio okrugli 20. pogodak.