Subota, 20. listopada 2012. 21:49 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola: Mornar BS - Primorje EB 8:16 (3:3, 2:6, 0:2, 3:5)

Jadranska liga vaterpolista

MORNAR BS – PRIMORJE EB 8:16

Utakmica 5. kola: Mornar BS - Primorje EB 8:16 (3:3, 2:6 , 0:2 , 3:5). Mali zimski bazen na Poljudu. Gledatelja: 100. Suci Copić i Goreta (oba Šibenik)

MORNAR BS: Anić, Stipić, Marinić-Kragić 2, Butić, Kalebić, Lozina, Jerković, Bujas, Čagalj, Antonijević 2 (1), Marelja, Matutinović 2, Ban, Čalić 2.

PRIMORJE EB:  Vićan, Obradović 2, Paškvalin, Krapić 1, De. Varga 1, Sukno 5, Muslim 3, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka 1, Garcia 1, Car, Buljubašić 1.

Igrač više: Mornar BS, 9 (4), Primorje EB 10 (3). Peterci: Mornar BS 1 (1), Primorje EB -.

Vaterpolisti Primorja EB ostvarili su očekivanu pobjedu protiv Mornara nastavivši niz neporaženosti. Domaći vaterpolisti nisu imali rješenja za izabranike Ivana Asića, jedino su u prvoj četvrtini uspjeli održati rezultatski priključak i to zahvaljujući raspoloženom vrataru Aniću.

No, ni to nije moglo potrajati protiv kvalitetnijeg suparnika i Riječani su ubrzo pobjegli na 7:3. Primorjaši su odličnom obranom držali prednost, u trećoj četvrtini nisu dopustili Mornaru da zatrese mrežu.  U zadnjoj četvrtini pobjednik je bio već poznat i došlo je do opuštanja na obje strane i primorjaši su dodatno povećali prednost.