JADRANSKA LIGA VATERPOLISTA

Primorje očekivano pobijedilo Jadran u Splitu

Subota, 26. siječnja 2013. 21:00 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 10. kola Jadranske lige: Jadran - Primorje EB 9:15 (2:2, 2:6, 3:6, 2:1)

Jadranska liga - 10. kolo

JADRAN – PRIMORJE EB     9:15 (2:2, 2:6, 3:6, 2:1)

Mali zimski bazen na Poljudu. Gledatelja 100

Suci: Goreta, Copić (Šibenik)

JADRAN: Vlaić, Jaić 1, Gluhaić, Saratlija, Sarić 1, Bezić 3 (2), Santini 1, Milardović 1, Visković 1, Rabadan 1, Lisica, Peričić, Tonković.

PRIMORJE EB: Vićan, Obradović 3, Paškvalin, Krapić 2, De. Varga 1, Sukno 3, Muslim 1, Jelača, Da.Varga 3, Barač, Šetka, Garcia 1, Križanac, Buljubašić 1

Realizacija igrača više: Jadran 3-4, Primorje EB 3-8

Peterci: Jadran 2-2, Primorje EB -

Dvije zanimljivosti su vezane uz susret u kojem se prije početka znao pobjednik. Prva je da su Jadranaši poveli golom Jaića, druga da su Primorjaši u posljednjoj četvrtini, koju su dobili domaćini, jedini gol postigli 56 sekundi prije kraja susreta kada je mrežu domaćina zatresao Denes Varga.

U prvoj četvrtini Jadranaši su se uspjeli ravnopravno nositi s gostima koji su u tom periodu prednost od četiri igrača više realizirali samo jednom. U drugoj četvrtini neporažena momčad lige Primorje ubacila je u brzinu više i od rezultata 2:2 s kojim je završena prva četvrtina, otišli su na vodstvo od 2:6 golovima Da.Varge, Garcije, Sukna.

U trećoj četvrtini gosti su ostvarili najveće vodstvo od 7:14, raspucao se Sukno koji je zabio 3 gola, a pripomogao mu je Krapić (2 gola). U posljednjoj četvrtini gosti su se „kupali“ što su domaćini iskoristili pa se na kraju mogu pohvaliti da su taj period riješili u svoju korist.