Jadranska liga: Primorje EB protiv Šibenika upisalo novu uvjerljivu pobjedu

Subota, 08. ožujka 2014. 23:08 Napisao/la  Patrik Mršnik

Utakmica 18. kola: Primorje EB - Šibenik 22:6 (6:2, 5:0, 5:2, 6:2)

PRIMORJE EB - ŠIBENIK 22:6 (6:2, 5:0, 5:2, 6:2)

Suci: Goran Gavrilović (Zagreb) i Čedomir Bojanić (Koper). Delegat: Robert Jambrović (Zagreb)

PRIMORJE EB: Jelovina, Radu, Peroš 3, Krapić 1, De. Varga 3, Mudražija 1, Radetić 1 (1), Rakovac 2, Da. Varga 2, Obradović 4, Vrlić 1, Xavi Garcia 3, Čubranić, Buljubašić 1

ŠIBENIK: Jukić, Perkov, I. Perić, Štrkalj, Petković 1, T. Perić, Rončević 1, Erak 3, Seferović 1, Lokas, Nimac, Papak, Šparada

Igrač više: Primorje EB 7 (6) Šibenik 6 (2)

Peterci: Primorje EB 1 (1) Šibenik 0 (0)

Dajte Recco da se igramo...
Skupina navijača Primorja koja ga redovno prati na utakmicama nakon utakmice složno je zavikala "Dajte Recco da se igramo..." sugerirajući da im je dosta utakmica u kojima se unaprijed zna ime pobjednika. Pro Recco dolazi sljedeće subote, sedmo kolo Lige prvaka moglo bi na Costabelli ponuditi pravu vaterpolsku feštu.

Vaterpolisti Primorja upisali su i osamnaestu pobjedu u jednakom broju nastupa u ovosezonskom regularnom ndametanju Jadranske lige. Lagan posao riječke su kapice odradile u podosta izmijenjenom sastavu u odnosu na dvoboj protiv splitskog POŠK-a ovoga četvrtka. U momčadi Ivana Asića nije bilo vratara Vićana, Muslima, Petrovića i Šetke. Uskočile su mlade snage i jednako kvalitetno obavile zadatak koji se pred njima našao. Krenulo je razmjerno neizvjesno, 2:2 su držali Šibenčani sve do šeste minute susreta kada se Primorje krenulo odvajati. Prvih je osam minuta Primorje tako završilo rezultatom 6:2, dva pogotka djelo su Denesa Varge, jedan je dodao brat Daniel, odnosno Obradović, Rakovac i Mudražija.

Utakmica tada odlazi u jednom smjeru, pa Riječani do poluvremena zabijaju jedanaest pogodaka, ne primaju više niti jedan gol u drugoj četvrtini. Ulazak kapetana Krapića donio je njegov prvi pogodak, dva je puta zabio Xavi Garcia, a upisao se u listu strijelaca i Duje Peroš. Šibenčani su do kraja susreta bili efikasniji od većeg broja momčadi koje su ove sezone pohodile Kantridu.

U nastavku je do svog trećeg pogotka došao Karlo Erak, zabio je i Petković, a Primorjaši su ponovo prešli granicu od dvadeset pogodaka. Simultanku je u posljednjem periodu susreta krenuo igrati Obradović uz tri zgoditka, pridodao se i mladi Vrlić. Bila je ovo utakmica u kojoj su se iskazali vratari Jelovina i Čubranić, odnosno dvojac Jukić-Papak s druge strane. Do kraja susreta peterac za Riječane iskoristio je Radetić, svoj je drugi pogodak upisao Rakovac, dok je šesti šibenski pogodak djelo kapetana Seferovića.

Primorjaše sada čeka europski ispit protiv Pro Recca za tjedan dana. Uoči te važne eutakmice, dio će riječkih dionika hrvatske vaterpolske reprezentacije otići put grčkog Patrasa gdje Barakude očekuje dvoboj Svjetske lige protiv domaćina Grka.