JADRANSKA LIGA

Primorje EB do vrha napunilo mrežu Jadrana

Subota, 13. listopada 2012. 21:17 Napisao  Marko Babić

Utakmica 4. kola Jadranske lige: Primorje EB - Jadran (HN) 20:3 (3:0, 5:2, 5:2, 7:0)

Jadranska liga

PRIMORJE EB - JADRAN HN 20:3

Utakmica 4. kola Jadranske lige: Primorje EB - Jadran (HN) 20:3 (3:0, 5:2, 5:2, 7:0). Gledatelja: 450. Suci: Vlašić i Matijević (oba Zagreb).

PRIMORJE EB: Vićan, Obradović 1, Paškvalin 1, Krapić 1, De. Varga 3, Sukno 5, Muslim 1, Jelača 1,  Da. Varga 3, Barać 1, Šetka 2, Garcia 1, Car, Buljubašić.

JADRAN (HN): Ščepanović, Snayder, Giga, Tešanović 1, Vidović 1, Vuksanović, Baničević, sarić, Latinović, Brajović, Pasuljević, Tomašević, Porobić, Krizman 1.

Igrač više: Primorje EB 7 (5), Jadran HN 3 (1). Peterci: Primorje EB -, Jadran HN -.

Vaterpolisti Primorja EB pobijedili su Jadran iz Herceg Novog upisavši tako četvrtu pobjedu u Jadranskoj ligi. Riječani su ponovo potvrdili da će se do ogleda s Jugom sve utakmice svesti na odrađivanje posla, a razlika u korist primorjaša će prema svemu sudeći ovisiti o trenutnom raspoloženju. Susret protiv Jadrana bio je jedan od onih u kojem su gosti pali u završnici susreta, a Primorje nije prijevremeno skinulo nogu s gasa tako da su Riječani na kraju slavili s čak 17 pogodaka razlike.

Prva četvrtina nalikovala je utakmici u kojoj Jadran može parirati, ali i u takvoj igri gosti nisu uspjeli zatresti mrežu. Miloš Ščepanović, vratar Jadrana, otvorio je susret s dvije dobre obrane, a prvi pogodak na utakmici postigao je Daniel Varga nakon pet minuta igre. Već u idućem napadu Vićan  je u kontri pronašao Denesa Vargu koji je bio neumoljiv. Marko Jelača je potegnuo 26 sekundi prije prve četvrtine i provukao jednu loptu ispod ruku Ščepanovića - 3:0.

Kako je utakmica odmicala Primorje je polako raslo, Fran Paškvalin je odlično reagirao na početku druge četvrtine kada je pospremio jedan odbijanac u mrežu. Gosti su preko Vidovića prvi put zatresli mrežu nakon deset minuta igre (1:5). Uslijedila je nova kontra domaćina preko Danijela Varge (1:6). Utakmica je polako odmicala, a Riječani su neumoljivo punili mrežu gostima. Probudio se u nastavku i Sandro Sukno koji je na kraju uspio sakupiti pet pogodaka.

Jadran je pokušavao ublažiti poraz, ali lopta je htjela samo u mrežu gostiju. U četvrtoj četvrtini u listu strijelaca se upisao i kapetan Samir Barać (16:3). Semafor je na kraju pokazivao 20:3, bila je to jedna od mnogih utakmica kakve će ove sezone biti viđene na Kantridi.

Fotogalerija: Damir Zamaklar